Śląska karczma znalazła się na liście najlepszych restauracji na świecie

Restauracja znajdująca się na Górnym Śląsku została uwzględniona w liście stu najlepszych lokali z tradycyjną kuchnią na świecie. Podkreślić należy fakt, że “Karczma Koszwice” nie znajduje się w mieście czy turystycznej miejscowości, ale na wsi.

Karczma ze Śląska znalazła się na liście przewodnika geograficznego “Taste Atlas” dzięki głosom jego użytkowników. Przewodnik każdego roku w styczniu wyłania najlepsze lokale z tradycyjną kuchnią. W tym roku na liście są dwie restauracje z Polski – “Karczma Koszwice” oraz “Pod aniołami” (Kraków).

W tym roku “Karczma Koszwice” uplasowała się na 15 miejscu! Restaurację założono w Koszwicach w 1913 roku. Jest to rodzinny biznes.

W lokalu można zjeść tradycyjne dania kuchni śląskiej, m.in kluski śląskie czy rolada z mokrą kapustą. Jednak szef kuchni podkreśla, że w karcie coś dla siebie znajdą również wielbiciele bardziej eksperymentalnych smaków.

“W naszej restauracji serwujemy nie tylko kuchnię śląską i polską, ale i szeroko pojętą kuchnię europejską. Nie boimy się wyzwań i często wymyślamy coś nowego. Jednak jako Szef Kuchni hołduję tradycji i nie zapominam o klasycznych potrawach, które smakiem obronią się zawsze. Myślę że najlepszym przepisem na dobre potrawy to oczywiście, prócz dobrych jakościowo produktów, przygotowywanie ich z pasją i sercem” – mówi Mateusz Wrzyciel, szef kuchni i właściciel karczmy.

Zapytany o to, jak zareagował na to wyróżnienie, odpowiedział:

“Jest to dla nas niesamowite i niespodziewane wyróżnienie! Cała załoga naszej rodzinnej restauracji pracowała na ten sukces, a sukces jak wiadomo ma wielu ojców, także pragnę podziękować przede wszystkim gościom za to, że tak dobrze oceniają naszą restaurację i tak chętnie nas odwiedzają. Bez nich nie byłoby nas”.

Cały zespół zasługuje na wyróżnienie. Wszyscy razem pracowali na ten sukces. Nie byłby on możliwy, gdyby nie panująca rodzinna atmosfera.

“Pracujemy rodzinnie w małym zespole i dzięki ciągłemu rozwojowi pozyskujemy coraz to więcej osób do naszego teamu, jeżeli jest ktoś zainteresowany pracą w naszej restauracji – to zapraszamy do kontaktu” – zaznacza

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły