Spodek Super Cup: powrót wyjątkowej akcji charytatywnej

W tę niedzielę (14 stycznia) w Katowicach odbędzie się niezwykłe wydarzenie sportowe. Po 26 latach powraca Spodek Super Cup, w którym wystąpią zespoły z Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi oraz Czech. Cały turniej będzie miał cele charytatywne. Zebrane środki zostaną przekazane na Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”.

Po 26 latach do słynnej katowickiej hali wraca piłkarski turniej Spodek Super Cup. Wypełni on lukę w kalendarzu kibiców podczas przerwy w rozgrywkach ligowych. W hali spotkają się zespoły Górnika Zabrze, GKS Katowice, Banik Ostrawa, Podbeskidzie Bielsko-Biała, ROW Rybnik i Żelezarne Podbrezova. Sponsor główny, firma Superbet, przygotuje specjalną strefę dla kibiców. Zaoferuje nie tylko możliwość zdobycia darmowych zakładów, ale przede wszystkim wsparcia dla dzieci, które mają trudności w życiu.

– W naszej strefie kibica pojawią się sztangi i ławeczki, każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł wycisnąć dla siebie sto złotych freebetu, a także wesprzeć Dom Aniołów Stróżów. Każdy udana próba, to 10 zł przekazanych na konto stowarzyszenia, które od 30 lat wspiera młodzież z ubogich wykluczonych środowisk. Będziemy mocno dopingować nie tylko piłkarzy, ale również kibiców wyciskających kilogramy na sztandze. Jesteśmy gotowi przekazać aż do 10 tysięcy złotych, w zależności oczywiście od tego, jaką mocą wykażą się chętni – mówi Łukasz Seweryniak, CEO Superbet Polska.

Wszystkie środki zostaną przekazane na Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”. Od 1991 roku działa w Katowicach, wspierając osoby młode, które często były marginalizowane i pochodzą z trudnych środowisk społecznych. Na samym początku, organizacja skupiała się na pomocy młodym ludziom w okolicach dworca PKP. Zapewniała im wsparcie w trudnych sytuacjach, związanych z uzależnieniami i bezdomnością. Z biegiem lat „Dom Aniołów Stróżów” rozwinął się w prawdziwy dom. Teraz daje schronienie, troskę i terapię dzieciom i młodzieży, którzy najbardziej potrzebują pomocy na Śląsku i w Zagłębiu.

– Staramy się wspierać nie tylko wielkie inicjatywy, ale też takie, które lokalnie robią ogromną różnicę. Takim podmiotem od przeszło 30 lat jest Dom Aniołów Stróżów. Jako sponsor główny Górnika Zabrze i Spodek Super Cup chcemy być częścią inicjatyw ważnych dla Ślązaków – mówi Katarzyna Gawlik, dyrektorka marketingu Superbet Polska.

Źródło: goal.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły