Sukces studentów Politechniki Łódzkiej

Studenci Politechniki Łódzkiej stworzyli niezwykłą grę. Zajęła ona pierwsze miejsce na międzynarodowej konferencji w Brnie – jest to prawdziwy sukces!

Studenci Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej stworzyli bardzo ciekawą grę. Na międzynarodowej konferencji Game Access Conference w Brnie rywalizowała ona z innymi projektami stworzonymi przez małe i średnie firmy z branży. Jednak to właśnie “Bzzz! – Together in Power” najbardziej zwróciła uwagę uczestników konferencji. Potem została doceniona również przez jury i zwyciężyła w kategorii Best Gameplay.

“Pracowaliśmy nad nią około roku. Bardzo się cieszymy, bo to dla nas niewątpliwy sukces i motywacja do dalszej pracy nad naszym “cyfrowym dzieckiem”. Na razie jest to pewna baza, pewien prototyp tego, jak chcielibyśmy, aby ona wyglądała. Jak ona działa? Mamy dwa roboty w kształcie kulki: niebieski, który przyjmuje energię elektryczną ze środowiska, i fioletowy, który przekazuje tę energię dalej do różnych przycisków i urządzeń. Wraz z rozwiązywaniem kolejnych zadań i zagadek możemy odkrywać kolejne miejsca w tym komputerowym świecie. Akcja dzieje się właśnie we wnętrzu komputera” – zaznacza Filip Izydorczyk, który w zespole zajmuje się grafiką.

“Branża gier wideo jest o tyle ciekawa, że często liczy się dobry pomysł, a nie koniecznie większy budżet. Dzięki temu nawet projekty studenckie, takie jak nasz mają szanse rywalizować z komercyjnymi grami” – podkreśla student.

Wyjątkowe jednorożce

Ta niezwykle zgrana grupa studentów nazywa się DVD Unicorns. Poznali się na Politechnice Łódzkiej i już od dłuższego czasu tworzą różne projekty.

“W naszym zespole każdy wnosi trochę inne kompetencje. Dzięki połączeniu różnych umiejętności, doświadczeń i pomysłów mogliśmy stworzyć grę, przy której bawili się świetnie nawet najmłodsi gracze. Uczelnia to nie tylko miejsce do nauki, ale również poznania kreatywnych osób i wspólnej realizacji projektów, które mogą być początkiem kariery zawodowej” – przyznaje Mateusz Majchrzak, jeden z twórców gry.

“Ich poprzednie projekty wygrywały między innymi na ogólnopolskim konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Mogłoby się wydawać, że jednorożce nie istnieją, jednak zespół DVD Unicorns udowadnia, że nie tylko istnieją, ale także wygrywają międzynarodowe konkursy” – mówi dr inż. Jarosław Andrzejczak z Instytutu Informatyki.

Studenci liczą na to, że sukces, który odnieśli na konferencji w Brnie, otworzy im drzwi do wejścia na rynek międzynarodowy. Zdobyli tam nowe kontakty i otrzymali wiele propozycji.

Źródło: radiolodz.pl, voxfm.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły