Świąteczna Zbiórka Żywności: pomóżmy tym, którzy naprawdę nas potrzebują

Nawet najmniejszy gest może mieć ogromny wpływ na życie innych osób. A na taką dobroć powinno nas być stać szczególnie teraz, kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dlatego warto wziąć udział np. w Świątecznej Zbiórce Żywności. To inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Poranek we współpracy z Bankiem Żywności.

24 i 25 listopada we Wrocławiu odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. To wydarzenie, które organizuje Stowarzyszenie Poranek wraz z Bankiem Żywności. W różnych sklepach na terenie miasta będzie można oddać produkty spożywcze i wesprzeć w ten sposób najbardziej potrzebujących.

W godzinach 10-20 w sklepach Auchan (ul. Krzywoustego), Biedronce (ul. Wróblewskiego i ul . Krzywoustego), Kauflandzie i Lidlu (ul. Długosza) będą czekać wolontariusze. Taki mały gest jak kupno kilku produktów spożywczych może przynieść realne zmiany. Przez taką solidarność dajemy sobie nadzieję na lepsze jutro i dowodzimy, że razem możemy uczynić świat lepszym miejscem dla wszystkich. Należy o tym pamiętać. Niestety w Polsce, pomimo ogólnego rozwoju i dobrobytu, problem niedożywienia i niedostatecznego dostępu do żywności dotyka nadal część społeczeństwa.

Organizacje charytatywne, banki żywności i inne instytucje chcą pomóc tym osobom poprzez dostarczanie posiłków, edukację żywieniową oraz wsparcie w trudnych sytuacjach. Pomoc ta jest istotna, ale potrzebne jest także nasze zaangażowanie.

Stowarzyszenie Poranek

Stowarzyszenie Poranek organizujące Świąteczną Zbiórkę Żywności we Wrocławiu powstało aż 10 lat temu. Teraz aktywnie prowadzi dwa miejsca, gdzie udzielana jest pomoc żywnościowa – we Wrocławiu, a drugie w Lidzbarku Warmińskim. Chcą wspierać potrzebujących, udzielając im pomocy żywieniowej, ale także edukując na temat żywności czy zdrowego trybu życia.

Na ich stronie poranek.pl możemy przeczytać, że: “Naszą misją jest działalność na rzecz godności każdego człowieka poprzez działalność dobroczynną, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy żywnościowej, oraz edukację. Uważamy, że każda osoba, niezależnie od stanu posiadania, pochodzenia, przekonań, narodowości, rasy czy płci jest istotą równie wartościową i godną szacunku w tym samym stopniu.”

Zgodnie z tym pięknym przesłaniem, warto pomyśleć o innych i zrobić coś dobrego.

Źródło: poranek.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły