Grupa nastolatków wspiera starszą panią po utracie wnuka

Historie o ludzkich gestach dobroci zawsze podbudowują nas na duchu. Szczególnie jeśli płyną od młodych ludzi pełnych empatii. Przykładem może być inicjatywa nastolatków z USA, którzy postanowili wesprzeć starszą panią przeżywającą śmierć swojego wnuka.

Peggy Winckowski, zwana przez wszystkich “Babcią Peggy”, przez pewien czas przygotowywała śniadania w środy dla swojego 15-letniego wnuka, jego kuzyna Owena i ich przyjaciół, zanim ruszali do szkoły Bishop DuBourg High.

Cała ta nietypowa tradycja zaczęła się, gdy Sam zauważył, że śniadania u swojej babci smakują lepiej niż te z lokalnej restauracji, do której chłopcy chodzili przed zajęciami w każdą środę.

“Zaproponowałem Samowi i Owenowi, żeby zaprosili swoich kolegów na śniadanie w następną środę. Kiedy wszyscy wychodzili do szkoły, zawsze się przytulaliśmy” – opowiadała pani Winckowski.

Od tego czasu Środowy Poranny Klub Śniadaniowy stał się stałą tradycją. Chłopcy przychodzili na obfite śniadania i przytulić się do ukochanej babci w St. Louis, w stanie Missouri. Z biegiem czasu dołączało coraz więcej osób.

Niestety, w lipcu 2022 roku Sam zginął w nieszczęśliwym wypadku na swoim skuterze, co było ogromnym ciosem dla babci i całej rodziny. Peggy była zrozpaczona.

Mimo ogromnego smutku, koledzy Sama, widząc zły stan psychiczny jego babci zdecydowali się ją wesprzeć. Codziennie przychodzili do niej, oferując swoją pomoc. Jakiś czas później zaczęli kontynuować swoją tradycję ze śniadaniami.

Zawsze, gdy jest ważny mecz, święto lub inna wyjątkowa okazja, nastolatkowie uwzględniają Babcię Peggy. Co szczególnie piękne, zawsze też świętują jej urodziny!

Nie dziwi to, gdy zobaczy się poziom troski, jaką babcia oferuje nastolatkom. Jak jeden z członków podzielił się w wywiadzie dla CBS Sunday Morning: “Ona bardzo się o nas troszczy. Naprawdę nam zależy.”

Dla Babci Peggy, kiedy nastolatkowie zbierają się w jej domu, to zawsze radosny moment. Starsza pani podkreśla: “Sam byłby tak dumny, zobaczcie, co zaczął.”

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły