Jeden z szpitali pod Warszawą – szpital w Piasecznie, wprowadził innowacyjną metodę leczenia nowotworów. Jest to pierwsza placówka w Polsce, która zdecydowała się na taki krok. Co więcej, w samej Europie również niewiele szpitali stosuje tę metodę.
Szpital św. Anny w Warszawie zdecydował się na wprowadzenie nowej metody leczenia nowotworu prostaty. Chodzi o zamrażanie raka prostaty przez krioterapię. Jest to pierwsza placówka w Polsce, w której pacjenci mogą się poddać takiej terapii.
By zwalczyć raka, igły umieszczane są w gruczole krokowym. Potem obniża się temperaturę w guzie aż do minus 40 stopni Celsjusza, by usunąć ognisko komórek nowotworowych.
– Gwarantuje to trwałe, za to mało inwazyjne zniszczenie ogniska nowotworu – podkreślają lekarze ze Szpitala św. Anny
Szpital w Piasecznie może się pochwalić również innymi metodami terapii nowotworowej. Oprócz wykorzystania krioterapii, placówka oferuje zabiegi przy użyciu Echo-Lasera. Jest to jedyny szpital w Polsce, w którym stosuje się takie leczenie. Ponadto w samej Europie tylko w Amsterdamie, Rzymie i Genewie wykorzystuje się ów Echo-Laser.
W przypadku nowotworu użycie Echo-Lasera ma na celu zniszczenie jedynie ogniska choroby i uniknięcie niekorzystnych następstw leczenia operacyjnego m. in. takich jak: nietrzymanie moczu i zaburzenia wzwodu – mówi lek. Mateusz Mokryś, urolog w szpitalu w Piasecznie, który jako pierwszy wykonał tam taki zabieg.
Szpital od kilku lat wprowadza nowoczesne metody leczenia chorób prostaty. Wszystko dzięki bardzo efektywnie tam działającemu Centrum Urologii Zaawansowanej.
– Udało nam się zbudować świetny zespół lekarzy, którzy mają do dyspozycji najnowocześniejsze metody na świecie. Dzięki temu możemy oferować naszym pacjentom dostęp do przełomowych terapii na najwyższym poziomie – przyznaje lekarz Marek Zawadzki, ordynator Centrum Urologii Zaawansowanej w Szpitalu św. Anny.
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl