Teksański policjant wbiegł do płonącego budynku i uratował dziecko

Joshua Gonzalez, policjant po służbie, uratował 8-letniego chłopca. Mężczyzna wyniósł go z płonącego domu jednorodzinnego. 

Cristobal Marin jechał poniedziałkowym popołudniem, by odebrać paszę dla swoich koni, gdy zobaczył ogień. Jechał do miasteczka Socorro, ale zawrócił w kierunku wielkich kłębów dymu. W wywiadzie powiedział że chciał zobaczyć czy może jakoś pomóc. 

Po dojechaniu na miejsce, zobaczył policjanta w kamizelce kuloodpornej i masce na twarzy, wynoszącego małe dziecko. Na dostarczonym przez Cristobala filmie widać jak Joshua wbiega do domu, z którego wydostaje się czarny dym i płomienie. 

“Gdy zaparkowałem moje auto, poczułem gorące powietrze które wydostawało się z budynku.”, w wywiadzie dla CNN mówi Gonzalez. “Najpierw powiedziałem że jestem policjantem, a później spytałem się co się dzieje. Okazało się, że ktoś został w środku rezydencji.” Od razu rzucił się na ratunek.

Gdy podszedł do domu, drzwi były już zbyt gorące by ich dotykać.  Gdy je wyważył, zobaczył dwójkę ludzi, dziecko i dorosłego. Jako że dymu robiło się coraz więcej, i sam Policjant ledwo cokolwiek widział, poradził poszkodowanym żeby zakryli usta. 

“W tamtej chwili, moim priorytetem było ich uratować. Złapałem dziecko najmocniej jak umiałem, i wybiegłem z domu. Tam zajęli się nim sąsiedzi, a ja pobiegłem ratować resztę osób.” relacjonował Teksańczyk. 

Nie tylko policjant

W uratowaniu dwóch pozostałym osób, które były uwięzione w budynku, pomógł strażak, który pojawił się w pobliżu. 8-latek nie był w żaden sposób poszkodowany, ale starszy mężczyzna nawdychał się dymu. 

W całej sprawie głos zabrał posterunek policji w Socorro, który wydał we wtorek oficjalny komunikat. W nim, urzędnicy chcieli podziękować i wyróżnić Joshua, za swój altruistyczny akt, za uratowanie rodziny. 

Z samego komunikatu wynika, że również i sąsiedzi z okolicy mocno przyczynili się do pomocy. Użyli oni swoich źródeł wody żeby ograniczyć płomienie, i opóźnić rozprzestrzenianie się pożaru. 

Uratowany chłopiec powiedział policjantowi że przykro mu z powodu straconych butów do piłki nożnej. Według KVIA, Gonzalez zaproponował że sam zafunduje mu nowe. 

źródło: https://edition.cnn.com/

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły