Trzy kobiety, które łączy niezwykła historia, spotkały się ponownie

Catherine i jej córka spotkały ponownie niezwykłą osobę z ich przeszłości. Mowa o pielęgniarce, która trzydzieści lat temu uratowała im życie.

Catherine Conteh, jej córkę Reginę oraz pielęgniarkę o imieniu Aly dzielił cały kontynent. Nie widziały się przez trzydzieści lat. Ich historia zaczęła się w 1993 roku.

Catherine znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Już od czterech dni była w połogu i musiała przejść operację cesarskiego cięcia, by przeżyć. Na szczęście wtedy pojawiła się Aly Hogarth-Hall, młoda kobieta, odwiedzająca szpital z pobliskiej organizacji charytatywnej.

Aly zdołała zdobyć 70 funtów potrzebnych na przeprowadzenie operacji. Tym samym nawiązała silną więź z Catherine oraz jej nowo narodzoną córką Reginą. Jednak kobiety straciły ze sobą kontakt. Było to wtedy, kiedy Aly wróciła do Nowej Zelandii, a Regina otrzymała azyl w Australii.

Jakiś czas później Catherine postanowiła dołączyć do Reginy w Australii, gdzie obie zdecydowały się pracować jako pielęgniarki, zainspirowane postawą Aly.

Teraz mieszkają w Perth, Australii, ale Catherine regularnie wraca do Sierra Leone, aby pomagać swojej lokalnej społeczności, nawet organizując zbiórki funduszy na rzecz swojej własnej szkoły.

Osiemnaście miesięcy temu, kiedy Catherine i Regina przygotowywały się do pracy na pokładzie statku szpitalnego, który działa u wybrzeży Sierra Leone i należy do organizacji charytatywnej o nazwie Mercy Ships, miały okazję spotkać Aly. Aly, teraz mająca 52 lata, przyłączyła się do nich jako wolontariuszka, wchodząc na pokład statku. To spotkanie było wyjątkowe.

“Zobaczyć Catherine ponownie to wręcz coś niezwykłego. W ogóle się tego nie spodziewałam. To była wręcz przytłaczająca radość”– opowiada Aly.

“W zasadzie nie mogłyśmy przestać płakać” – dodaje Catherine.

Kobiety spędzą następny miesiąc jako wolontariuszki na pokładzie statku szpitalnego Mercy Ship, podczas gdy załoga statku będzie przeprowadzać operacje i szkolić ponad 200 sierraleońskich profesjonalistów medycznych. Ich więź nadal jest tak silna jak wcześniej, i tym razem nie mają zamiaru tracić ze sobą kontaktu.

Źródło: goodnewsnetwork.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły