Uczennice z Łodzi wzięły udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego

Aż pięćset uczennic z Łodzi wzięło udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Poprowadziły ją jedne z największych gwiazd polskiego sportu – Otylia Jędrzejczak, Joanna Fiodorow, Małgorzata Hołub-Kowalik, Anna Puławska i Patrycja Maliszewska.

Jako że największą absencję na zajęciach wf notuje się u dziewczynek z dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej i średniej, to zdecydowano się właśnie je zaprosić na wydarzenie. Głównym celem akcji było zachęcenie ich do aktywnego uczestniczenia w lekcjach wf.

W ciągu pięciu godzin wyczerpały się miejsca na naszych zajęciach. Te dziewczynki są w grupie wiekowej, w której często opada ich poczucie wartości. To jest niezwykle istotny moment, by powiedzieć im, że to, iż są kobietami, jest bardzo wartościowe. Jestem sobą, jestem Bella, jestem wyjątkowa – to hasło, które staramy się im wpajać – opowiada Otylia Jędrzejczak.

To bardzo fajna sprawa i super, że możemy się tutaj razem wszystkie zebrać i pokazać, że lekcja wf faktycznie może być ciekawa i warto w niej uczestniczyć – zaznacza Anna Puławską, medalistka olimpijska z Tokio w kajakarstwie.

Wiele radości dzięki aktywności

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Dorastające dziewczęta powinny mieć świadomość, że sport to zdrowie. Zajęcia wychowania fizycznego często wydają się im czymś niepotrzebnym.

Wiadomo, że dzięki aktywności fizycznej można mieć lepsze samopoczucie, lepszą figurę, a na tym też na pewno dziewczynom zależy. To świetny i potrzebny projekt i cieszę się, że mogę w nim brać udział. On pokazuje, że kobiety są siłą, że kobiety są fajne i mogą osiągać wielkie sukcesy.

Ja byłam zawsze pełna energii i uwielbiałam wf, więc mnie nie trzeba było namawiać. Ten wf bardzo szybko przerodził się w moim życiu w treningi. Bardzo miło wspominam ten czas, ale my miałyśmy łatwiej, bo nie było tyle rozpraszaczy, jak dzisiaj. Chcę im pokazać, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna i daje sporo nie tylko korzyści, ale i przyjemności – podkreśla Patrycja Maliszewska, łyżwiarka szybka.

Takie wyjątkowe zajęcia wychowania fizycznego były niezwykłym przeżyciem nie tylko dla dziewczynek, ale też dla samych gwiazd polskiego sportu.

Czerpię energię od młodzieży. Taki trening, jak tutaj jest ogromnym wprowadzeniem dla mnie do nowego sezonu. Nigdy nie myślę o tym, że mogę być dla kogoś inspiracją. Staram się po prostu przekazywać swoje doświadczenie. Chcę pokazać, że sportowcy są całkowicie normalnymi i zwykłymi ludźmi – mówi Małgorzata Hołub-Kowalik, mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 metrów.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły