Urodziła się trzy miesiące za wcześnie i walczyła o życie. Teraz jest pełną radości 6-latką

Darcey Clegg urodziła się o trzy miesiące za wcześnie. Lekarze musieli walczyć o jej życie. Na szczęście wyrosła na zdrową i pełną radości dziewczynkę. To pokazuje, że cuda się zdarzają.

Darcey Clegg ma dzisiaj sześć lat. Chodzi do szkoły, ma wielu przyjaciół i ogromną ciekawość świata. Jest żywym cudem.

Gill i Mark mieli już trójkę dorosłych dzieci – 30-letniego Karla, 20-letnią Olivię i 18-letiego Jacka. Wtedy dowiedzieli się, że Gill zaszła w ciążę, mimo że nie planowali kolejnego dziecka. Był to dla nich szok, ale także ogromny powód do szczęścia. Cieszyli się, że będą mieli kolejną córeczkę.

Początkowo ciąża przebiegała książkowo, a Gill czuła się naprawdę dobrze. Jednak w 28 tygodniu wszystko się zmieniło. Lekarze zdali sobie sprawę z tego, że łożysko nie rozwija się prawidłowo. Tym samym dziecko nie dostawało odpowiedniej ilości krwi.

„To było przerażające. Nie miałam zbyt wielkiej nadziei, że w ogóle uda się jej przyjść na świat” – opowiada Gill Clegg.

Specjaliści robili wszystko, by uratować dziecko. W końcu zdecydowali się wykonać cesarskie cięcie. Obawiali się, że dziewczynka nie przeżyje dłużej w łonie matki.

„Obawiałam się najgorszego, ale na szczęście usłyszałam płacz dziecka” – wspomina kobieta.

Darcey przyszła na świat trzy miesiące przed planowanym terminem. Była tak malutka, że zmieściłaby się w torebce śniadaniowej. Ważyła z kolei tyle, ile paczka cukru. Natychmiastowo zabrano ją na oddział intensywnej terapii noworodków. Tam spędziła swoje pierwsze dwa miesiące życia.

Mimo że w zespole pediatrów w Royal Oldham Hospital w Greater Manchester znajdują się wybitni lekarze, to próba uratowania takiego wcześniaka była wyzwaniem. Tak naprawdę szanse na przeżycie Darcey były niewielkie.

„Darcey jest niesamowita. Była tak mała. Nie wiedziałam, czy przeżyje” – przyznaje mama dziewczynki.

Dziecko zostało podłączone do sprzętu podtrzymującego życie, a także było poddawane zabiegom transfuzji krwi. Dzięki temu organy wewnętrzne noworodka mogły się rozwinąć. Dokładnie po sześćdziesięciu czterech dniach spędzonych w szpitalu Darcey wróciła do domu. Dzisiaj ma sześć lat i jest prawdziwym cudem.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły