Uczennice z Lublina ratują zwierzęta

Uczennice V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie pracują nad naprawdę ważnym projektem. Chcą pomóc zwierzętom, bo dostrzegają, że nie otrzymują prawidłowej opieki, a schroniska nie mają wystarczających funduszy by im ją zapewnić.

Uczennice lubelskiego liceum tworzą projekt w ramach olimpiady “Zwolnieni z teorii”. Celem takich projektów ma być rozwiązanie jakiegoś społecznego problemu. One postanowiły pomóc zwierzętom.

W projekcie bierze udział 6 dziewczyn – Zuzia, Ola, Nina, Milena i dwie Wiktorie.

“Pomysł na projekt zrodził się z naszych obserwacji dotyczących, że mimo iż coraz częściej poruszany jest problem opieki nad zwierzętami, to jednocześnie coraz więcej psów i kotów trafia do schronisk. Co więcej: potrzebne są też miejsca dla zwierząt egzotycznych” – mówi Wiktoria, której zadaniem w zespole jest kontakt z mediami. – “Dlatego chciałyśmy pomóc i wesprzeć w ich pracy pracowników schronisk ale szerzyć też wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej adopcji, bo przecież nie polega ona wyłącznie na przygarnięciu zwierzęcia ale przede wszystkim stworzenia mu warunków, by było szczęśliwe.

Dziewczyny publikują na swoich social mediach wiele informacji odnośnie opieki nad zwierzętami. Chcą uświadamiać innych. Jednak w ramach projektu zorganizowano też inne ciekawe wydarzenia – m.in wycieczkę dla dzieci z przedszkola do schroniska czy zbiórkę pieniężną na zwierzęta.

“Zarówno my, jak i chętni uczniowie z naszej szkoły przygotowaliśmy ciasta, które trafiły na kiermasz. Podczas dwudniowej akcji zebrałyśmy w ten sposób ponad 1200 zł. Była też zbiórka w przedszkolu. Udało nam się wtedy zebrać 19 puszek mokrej karmy, 3 opakowania suchej i 3 koce. Oprócz tego były zbiórki w sklepie zoologicznym i w harcerstwie. Szacujemy, że łącznie zebrałyśmy ponad 120 różnych artykułów” – zaznacza Wiktoria. – “Mamy szczerą nadzieje, że odpowiednie zachowanie wobec bezbronnych zwierząt w przyszłości będzie normą, a społeczeństwo będzie na tyle doświadczone, że zwierzęta nie będą cierpieć w takim stopniu jak obecnie. Mimo że to głównie człowiek jest główną przyczyną ich bólu, to właśnie ludzie są w stanie polepszyć ich byt” – dodaje.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły