Fryzjerka, która strzeże potrzebujących za darmo

María Lopez to hiszpańska fryzjerka, która ma w życiu misję. Kobieta strzeże za darmo osoby potrzebujące. Wie, że nawet tak prozaiczna rzecz jak nowa fryzura może zupełnie zmienić postrzeganie człowieka i pozytywnie wpłynąć na jego życie.

María otworzyła swój salon w El Ejido w Hiszpanii kilka miesięcy temu. Kosztowało ją to wiele pracy i wysiłku. Wcześniej uczyła się i pracowała jednocześnie – obcinała włosy klientom w ich domach i pakowała warzywa w magazynach. Rozumie, że trzeba naprawdę ciężko pracować, by zarobić na życie. Jednak wie, że są ludzie, którym jest jeszcze ciężej.

Na pomysł, by świadczyć usługi fryzjerskie najbiedniejszym wpadła już podczas studiów.

 – „Tam wpadliśmy na pomysł obcięcia włosów najbardziej potrzebującym. Chcieliśmy wesprzeć bezrobotne kobiety i zgłosiliśmy się do Czerwonego Krzyża w celu realizacji tej inicjatywy” – zaznacza.

Inicjatywa naprawdę się udała. Wtedy fryzjerka zauważyła także, że nawet tak prosta rzecz jak nowa fryzura może zmienić czyjeś życie. W końcu dobra aparycja zawsze pomaga w zdobyciu pracy. Dlatego postanowiła dalej pomagać nieodpłatnie osobom potrzebującym. Zdecydowała się na ten krok po tym jak codziennie wpadała na kobietę z sąsiedztwa, która na ulicy prosiła o jedzenie. Pewnego razu podeszła do niej i zaczęła z nią rozmawiać.

„Powiedziała mi, że nie może znaleźć pracy, nie ma pieniędzy, więc dałam jej nową fryzurę, a ona obiecała poszukać zatrudnienia” – opowiada fryzjerka.

María obiecała, że pomoże jej też z makijażem, zdjęciami i CV.

Jako że teraz jest świadoma, jak wielki wpływ może mieć jej praca na życie bezdomnych, dalej kontynuuje swoją misję. Jej salon jest otwarty na wszystkich – muszą tylko przynieść dokument potwierdzający, że faktycznie nie mają żadnych środków.

Jej salon stał się sławny. Ludzie podziwiają jej ciężką pracę i działania na rzecz innych. Choć czasem spotyka się z trudnościami i musi sobie odmawiać różnych rzeczy, to nie przestaje się kierować swoim motto.

– „By być dobrym fryzjerem, musisz być najpierw dobrym człowiekiem” – podkreśla.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły