Uczniowie z Teksasu otworzyli sklep, w którym za produkty płaci się dobrymi uczynkami

Liceum w Teksasie otworzyło sklep spożywczy z artykułami, które mogą zakupić uczniowie i ich rodziny. Sklep jest wyjątkowy, bo za produkty wcale nie płaci się pieniędzmi, lecz dobrymi uczynkami.

W sklepie pracują uczniowie liceum, co daje im okazję do nabycia swoich pierwszych doświadczeń związanych z pracą oraz zdobycia pewnych kompetencji i umiejętności, które kiedyś mogą im się przydać. Młodzi ludzie zajmują się praktycznie wszystkim – wystawiają towar na półki, pilnują, żeby go nie zabrakło, przeprowadzają inwentaryzację.

„Sądzę, że najbardziej ekscytującą rzeczą w tym wszystkim jest to, że nasze dzieci mogą zdobyć umiejętności, które przydadzą się im po skończeniu szkoły, gdy już pójdą w świat.” – przyznaje dyrektor liceum Anthony Love.

Sklep znajduje się w budynku szkoły

Spożywczak znajduje się w budynku szkoły Linda Tutt High School. Nie można tam płacić pieniędzmi. Jedyną formą zapłaty są dobre uczynki. Opracowano specjalny system, który zakłada, że uczniowie zdobywają punkty za włączanie się w różne akcje charytatywne, czy działanie na rzecz szkoły – np. pomoc w sprzątaniu, pomoc w stołówce. Następnie uzbierane punkty można wymienić na konkretne produkty w sklepie.

„To nie jest coś, co normalnie się widuje w budynku szkolnym.” – mówi dyrektor szkoły. – „Myślę, że jest to duże wsparcie dla naszych uczniów. Szczególnie dla tych pochodzących z biedniejszych rodzin, które nie potrafią zapewnić im bezpieczeństwa żywnościowego.”

Idea sklepu, w którym za produkty płaci się dobrymi uczynkami powstała już dawno. Te plany udało się zrealizować przy pomocy różnych organizacji z Teksasu, m.in: „First Refuge Ministries”, „Texas Health Resources”. Potrzebne artykuły dostarcza „Albertsons grocery store”.

„Wiele organizacji wspomogło nas finansowo. Dzięki temu udało nam się zrealizować nasze założenia.” – tłumaczy dyrektor Love.

Sklep jest otwarty od poniedziałku do czwartku dla uczniów i pracowników szkoły. Ponadto organizowane są różne akcje – np. we wtorki artykuły rozwożone są do szczególnie potrzebujących wsparcia rodzin, a w piątki włącza się w działania programu BackPack Program, który zapewnia uczniom zdrowe posiłki i artykuły szkolne.

źródło: fox5atlanta.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły