Ukrainę wspiera nawet Elon Musk

Słyszymy coraz większy odzew ze strony zachodniego świata w związku z trwającą na Ukrainie wojną. Kolejne państwa wysyłają ukraińskiej armii broń, różne organizacje włączają się w pomoc humanitarną. Wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow zwrócił się ostatnio na Twitterze do Elona Muska. Miliarder postanowił spełnić prośbę Fedorowa i wspomóc Ukrainę poprzez udostępnienie im sieci Starlink.

Wojna rosyjsko-ukraińska to także wojna informacyjna. Strona rosyjska sieje dezinformację. Putin bombarduje obywateli Rosji propagandą. Stara się również zmanipulować media zachodniego świata. Dlatego tak ważne jest, by Ukraińcy mieli dostęp do internetu. Dzięki niemu mogą przesyłać informacje, relacjonować co się dzieje i uświadamiać wszystkich o tym, jakich zbrodni na ludności ukraińskiej dopuszczają się Rosjanie.

Niestety przez ataki Rosji bardzo ciężko jest Ukrainie utrzymać infrastrukturę sieciową.

Dlatego Mychajło Fedorow wywołał na Twitterze samego Elona Muska. Poprosił miliardera o udostępnienie Ukrainie dostępu do Starlink.

– “Elon Musk, podczas gdy ty próbujesz skolonizować Marsa – Rosja próbuje zająć Ukrainę! Podczas gdy twoje rakiety z powodzeniem latają w kosmos, rosyjskie rakiety atakują ukraińskich obywateli! Prosimy o udostępnienie Ukrainie stacji Starlink i zwrócenie się do Rosjan, by zaprzestali oni dalszych działań” – można przeczytać w jego poście.

Starlink, czyli tzw. “Kosmiczna sieć” jest w stanie zapewnić internet tym regionom, które zostały od niego odcięte. Ostatnimi czasy gdy wyspy Tonga zostały pozbawione możliwości korzystania z Internetu przez wybuch wulkanu, Musk udostępnił im Starlink.

Teraz z “Kosmicznej sieci” będzie mogła korzystać również Ukraina. Elon Musk w swoim komentarzu poinformował, że urządzenia będące częścią Starlink już są nad Ukrainą. To znaczy, że Ukraińcy mogą już korzystać z tej usługi. Jednak by można było odbierać sygnał nadawany przez satelity, potrzebne są jeszcze naziemne terminale.

Miliarder zapewnił Ukrainę, że dostarczy kolejne odbiorniki połączone z przetwornikami sygnału nadawanego przez satelity Starlink. Kiedy to już nastąpi, Ukraińcy będą mogli bez problemu dzielić się wszystkimi informacjami, a także kontaktować z bliskimi.

Źródło: komputerswiat.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły