Właściciel pizzerii oddaje cały zysk swoim pracownikom

Właściciel pizzerii w Ohio postanowił okazać wdzięczność swoim pracownikom. Dlatego dochód restauracji z dnia 5 lipca został w całości przekazany personelowi.

Piątego lipca właściciel małej pizzerii w Ohio, Josh Elchert, zarządził dzień specjalny dla pracowników. Chcąc okazać im swoją wdzięczność, przekazał im cały dochód z tego dnia, nie biorąc nic dla siebie. Dzięki lokalnej społeczności, restauracja zarobiła około 6,300$ i 1,200$ z napiwków. Josh wyliczył, że w ten sposób, pracownicy zarabiali około 78$ na godzinę.

Świetni pracownicy

“Możesz mieć najlepsze składniki na świecie. Ale kiedy nie nikogo, kto zrobiłby z nich pizze, to przecież to nie ma znaczenia” – mówił właściciel.

Josh przyznał, że czuł, że musi w jakiś sposób nagrodzić ciężką pracę swoich pracowników. Podczas pandemii zawsze mógł na nich liczyć.

“Nasi pracownicy świetnie sprawowali się podczas pandemii, podczas kryzysu i czasów niepewności. Przychodzą codziennie. Zawsze są w dobrym humorze. Musieliśmy ich jakoś uhonorować” – zaznacza Josh Elchert.

Podczas specjalnego dnia cały zysk ze sprzedaży został podzielony pomiędzy pracowników. Lokal Heavenly Pizza nie wziął ani dolara.

Elchert poinformował klientów restauracji o tym niezwykłym wydarzeniu. W poście na Facebooku poprosił ich o pomoc.

“W poniedziałki przyjmujemy zwykle od Was około 90 zamówień. Jednak marzę o tym, abyście w ten poniedziałek złożyli 200 zamówień! Jeśli tak się stanie, to czeka nas ogrom pracy, ale myślę, że będzie warto. Dzięki temu będę mógł zapłacić moim pracownikom około 50$ za godzinę, a to im się naprawdę należy. Każdy dolar, każdy cent, każdy napiwek trafi dziś tylko do kieszeni pracowników” – napisał.

Specjalny dzień

Nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania ze strony mieszkańców. Jeden mężczyzna, gdy uświadomił sobie, że nie będzie mógł odwiedzić pizzerii podczas specjalnego dnia, przyszedł wcześniej i ofiarował sto dolarów pracownikom.

“To miłe, że społeczność okazała nam tyle miłości” – przyznał Josh.

Timmy Lemire, który od pięciu lat pracuje w Heavenly Pizza powiedział, że był zaskoczony, że otrzymali tak duże wsparcie od lokalnej społeczności.

“Nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego. To ogromny zaszczyt i niesamowity prezent”.

Źródło: people.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły