Wskoczyła do lodowatej wody i uratowała koleżankę. Niezwykły wyczyn 12-latki

Hania Chojnika, 12-letnia żeglarka, właśnie została odznaczona za swój niezwykły wyczyn przez Polski Komitet Olimpijski. Dziewczynka wskoczyła do lodowatej wody i uratowała swoją koleżankę.

Niedawno odbyła się 54 edycja Nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Odznaczeni zostali tacy sportowcy jak Iga Świątek czy Robert Lewandowski. Jednak największymi brawami została nagrodzona Hanna Chojnicka, 12-letnia żeglarka Jacht Klub Wielkopolski z Poznania. Nawet wybitni polscy zawodnicy byli wzruszeni postawą dziewczynki.

Hania podczas treningu ruszyła na pomoc swojej koleżance. Mimo że sama miała zakrwawioną twarz, to wskoczyła do lodowatej wody, by ratować znajomą.

“Wszystko działo się w marcu, byliśmy na treningu. Podczas przeskoku przez burtę Hania została uderzona w twarz przez bom w ten sposób, że miała zakrwawiony nos i usta. Chwilę później wywrotkę zaliczyła jednak jej koleżanka a przy okazji bom uderzył ją w głowę. Wpadła do wody, a Hania, nie zważając na nic, ruszyła jej na pomoc. Najpierw pomogła koleżance wejść na swoją łódkę, po chwili ponownie wskoczyła do wody i postawiła jej łódkę” – opowiada Tomasz Figlerowicz, trener Hanii.

12-letnia żeglarka odebrała nagrodę w kategorii “Czyn czystej gry”. Hania była bardzo zestresowana i onieśmielona, dlatego najpierw nie chciała nawet zabrać głosu. Kiedy otrzymała owacje, zdecydowała się powiedzieć coś od siebie.

“Bardzo dziękuję. Ale jestem pewna, że inne koleżanki zrobiłyby na moim miejscu to samo” – powiedziała skromnie.

“Gdyby nie to, że dziś się o tym mówi, ona by nad tym przeszła do porządku dziennego. Dla niej to było naturalne. My tak wychowujemy te dzieci, by w sporcie nie widziały tylko wyniku” – przyznał szkoleniowiec Hanii.

Postawa 12-latki wzruszyła wielu sportowców. Wśród nich była na przykład Maja Włoszczowska – dwukrotna medalistka olimpisjka.

“To są wspaniałe postawy. Niesamowite, co zrobiła, na dodatek z rozbitym nosem! Nie ukrywam, że bardzo się wzruszyłam. Przecież ma dopiero 12 lat i potrafiła się tak zachować. Cudowne, że młodzież potrafi i ma w sobie takie wartości” – podkreśla kolarka górska.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły