Wspiął się na Kilimandżaro, mimo że choruje na nowotwór

U Oliwiera zdiagnozowano u niego raka jelita grubego w trzecim stadium zaawansowania. Mimo tego, 61-latek postanowił zrobić coś niesamowitego. Wspiął się na Kilimandżaro, choć jego wyniki badań nie są najlepsze. Tym samym, udowodnił, że choroba nie musi być przeszkodą w drodze do spełniania marzeń.

Olivier Petit, 61-latek z francuskiej Prowansji, został zdiagnozowany z rakiem jelita grubego w zaawansowanym stadium w 2020 roku. Wcześniej regularnie przechodził badania profilaktyczne na raka jelita grubego po 50. roku życia, zawsze z wynikami prawidłowymi. Przez całe życie dbał o aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

W marcu 2020 roku Olivier przeszedł kolonoskopię, która wykazała konieczność operacji z powodu raka jelita grubego. Chociaż operacja się udała, wymagała założenia tymczasowej stomii. Następnie, jesienią, przeszedł kolejną operację usunięcia guza i chemioterapię.

Wiosną 2021 roku badanie kontrolne wykazało przerzuty do wątroby, co wymagało kolejnej operacji. Niestety, choroba osiągnęła czwarte stadium, co zmusiło go do wielu cykli chemioterapii. W 2022 roku, podczas operacji, usunięto mu część wątroby.

W 2023 roku Olivier musiał ograniczyć aktywność fizyczną i odpoczywać więcej, ponieważ nie tolerował już chemioterapii. Jego zdrowie stopniowo się pogarszało, co uniemożliwiało mu kontynuowanie ulubionego sportu. Stan osłabienia był dla niego trudny, a rekomendowano jedynie leczenie paliatywne.

Gdy leżał osłabiony w łóżku, przeglądając program sportowy, natknął się na opowieść o Vanessie Morales. To kobieta, która pomimo choroby zdobyła Kilimandżaro. To poruszyło go na tyle, że zdecydował się podjąć wyzwanie. Powiedział żonie i dzieciom: “Chcę też wspiąć się na Kilimandżaro”. Skontaktował się z Vanessą. Ta obiecała mu, że będzie mu towarzyszyć w tej niezwykłej wyprawie. Dołączył do niej także jego syn.

Olivier i jego zespół wybrali najtrudniejszą trasę wspinaczkową, znana jako Zachodni Przełom. Dodatkowo, postanowili uczynić swoją wyprawę charytatywną, zbierając fundusze na szpital prowadzący badania nad rakiem.

Po pięciu dniach wspinaczki, Olivier osiągnął szczyt. Teraz planuje powrót, ale tym razem z nowym celem: biegiem pokonać Kilimandżaro. Pomimo niepewnych wyników badań, postanowił nie poddawać się i nie pozwolić, aby rak zdecydował o jego losie.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły