Wyjątkowa akcja na dzień mamy

Dzień Mamy jest jednym z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Tego dnia staramy się okazać wdzięczność naszym mamom i pokazać, że są dla nas ważne. Fundacja Teraz Wy również chce docenić polskie matki i otoczyć je potrzebnym wsparciem.

Fundacja Teraz Wy zaczęła budować sieć Klubów Super Kobiet. Jeden z nich znajduje się w Wągrowcu i już od jakiegoś czasu normalnie funkcjonuje. Fundacja stara się wesprzeć kobiety, które samotnie wychowują dziecko, cierpią na poważne choroby lub mają dzieci z niepełnosprawnością.

“Chcemy, by mamy – najbardziej wyjątkowe osoby w życiu każdego dziecka – mogły poczuć się tego dnia ważne i docenione. Dlatego zaprosimy je na wyjątkowe kolacje, usługi kosmetyczne i obdarujemy prezentami” – opowiada koordynatorka projektu Magdalena Lewandowska.

Liderki Klubu Super Kobiet pomagają matkom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Macierzyństwo to być może najpiękniejsze doświadczenie, jakie istnieje. Jednak należy pamiętać, że jest również ogromnym wyzywaniem. Niektóre mamy muszą sobie radzić z samotnym wychowaniem swoich pociech czy ciężką chorobą lub niepełnosprawnością dziecka.

Przykładem może być tutaj pani Kamila. Wraz ze swoim mężem wychowała kilkanaście dzieci jako rodzina zastępcza. Adoptowali Adriana z całkowitym zanikiem mózgu i małą Hanię z zespołem Downa. Swoje życie poświęcają wychowaniu pociech. Dlatego Kamila i jej mąż nie byli na randce od 18 lat.

“Poznając te historie nie kryjemy łez wzruszenia, bo mamy nadzieję, że jesteśmy częścią zmiany, która pomoże społeczeństwu zrozumieć, że mama to też człowiek i ma prawo do wytchnienia i zadbania o własne potrzeby” – mówi Magdalena Lewandowska.

Co ważne, każda osoba, która działa w Klubie Super Kobiet robi to w ramach wolontariatu.

“Nasza inicjatywa to projekt w 100 proc. prospołeczny. Liczymy na to, że sieć naszego wsparcia będzie się rozrastać. Mamy duże plany, bo wśród naszych działaczy są wspaniałe osoby chcące zmieniać świat na lepsze. W naszych działaniach pomaga nam urząd miasta oraz lokalne przedsiębiorstwa, które zaoferowały bony podarunkowe, by mamy dzieci z niepełnosprawnościami mogły wybrać się do restauracji na kolację” – podkreśla prezes Fundacji Teraz Wy.

Źródło: ofeminin.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły