Wyjątkowy kiermasz książek w Bielsko-Białej

W sobotę 24 lutego w Galerii Sfera w Bielsko-Białej odbył się charytatywny kiermasz książek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie dla ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz budowę żyjących biblioteczek.

To już kolejna edycja akcji “Żyjące Książki” organizowanej przez Galerię Sfera i Fundację Ekologiczną Arka. W ciągu sześciu lat działalności akcji książkowej, przekazano drugie życie 102 250 książkom, zbierając jednocześnie ponad 200 000 zł na cele społeczne.

Cieszymy się, że mieszkańcy Bielska-Białej tak chętnie i tłumnie uczestniczą w akcji „Żyjące Książki” – i to już od wielu lat. Świadczy to nie tylko o dużym zainteresowaniu literaturą w naszym regionie, lecz także ogromnej potrzebie pomagania. Tylko w ubiegłym roku udało się zebrać 5 tys. książek, a zebrana kwota wyniosła ponad 32 tys. zł. W całości trafiła ona do lokalnych domów dziecka, ośrodków wychowawczych oraz schronisk dla bezdomnych zwierząt – opowiada Wojciech Owczarz, prezes fundacji.

To idealna okazja, aby uporządkować domową biblioteczkę, szczególnie że wiosna zbliża się wielkimi krokami! Organizatorzy apelowali o to, aby książki były kompleksowe i w dobrym stanie. To ułatwiło im znalezienie im nowego właściciela

Kiermasze to nie tylko świetny pomysł na wsparcie słusznych inicjatyw, ale także wyjątkowe wydarzenie społeczne. Warto pamiętać, że tworzy oni również możliwość spotkań i integracji społeczności lokalnej. Daje także okazję do wymiany opinii na temat książek, nawiązywania nowych znajomości oraz budowania więzi społecznych.

Rynek książek oferuje bogactwo gatunków, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie, czy to kryminał, biografię, reportaż, literaturę obyczajową czy powieść historyczną. Zamiast inwestować w nowe lektury, warto rozważyć udział w kiermaszu książek. Właśnie zakończone wydarzenie w Sferze odniosło duży sukces. Zatem nie zostaje nic innego jak tylko czekać na kolejną edycję!

Źródło:bielsko.info

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły