Wyszła z przemocowej relacji i teraz pomaga innym

Była w przemocowej relacji, chorowała na depresję. Kiedy udało jej się odciąć od swojego partnera i wyjść z choroby, postanowiła zacząć pomagać innym. Stworzyła specjalny podcast dla kobiet, które są w toksycznej relacji i zachęca je, by powiedzieć “stop”.

Klaudia Domańska miała 16, kiedy wyjechała do Londynu. Tam skończyła szkołę średnią i studia prawnicze. Zaś w Holandii poznała chłopaka, z którym weszła w związek. Była to relacja przemocowa, skrajnie toksyczna. Klaudia zachorowała na depresję i znalazła się w bardzo trudnym momencie swojego życia.

“Pojawił się w moim życiu kilka miesięcy po tym, jak przyjechałam do Holandii. Bardzo mi imponował, wydawał się dojrzały i odpowiedzialny. Miał pracę, samochód i bardzo się o mnie starał. Dopiero z czasem zorientowałam się, że wręcz „bombardował” mnie miłością. Chciał spotykać się ze mną non stop, obdarowywał drogimi prezentami, a już po kilku spotkaniach przedstawił mnie swojej rodzinie” – opowiada.

Klaudia była szalenie zakochana. Jednak po jakimś czasie jej partner zaczął się wobec niej źle zachowywać. Kontrolował ją, podejmował za nią decyzję, izolował ją od jej znajomych i rodziny.

“Chciał kontrolować to z kim, po co i na jak długo wychodzę. Decydował także o tym, jak mam się ubrać. Tłumaczył,  że jego zachowanie wynika z miłości i troski o mnie. Gdy się buntowałam, „zabierał” swoją miłość, obrażał się” – zaznacza. – “Jak nie robiłam tego, czego chciał, to wyciągał wobec mnie konsekwencje. Byłam głodna miłości, a w takich sytuacjach on mi ją odbierał, przestając mnie aprobować i wykazywać mną zainteresowanie.”

Jej związek wpływał na życie zawodowe. Jej chłopak stał się jedyną rzeczą, jaka się dla niej liczyła. Przez niego przestała wychodzić z domu. Nie obroniła też pracy magisterskiej. Ten toksyczny związek trwał aż trzy lata. W pewnym momencie otrzymała impuls od swojej przyjaciółki. To ona utwierdziła ją w tym, że musi zacząć o siebie walczyć.

“Gdy do Londynu przyjechała moja koleżanka. Zadzwoniłam do niej wcześniej i opowiedziałam o tym, co się u mnie dzieje. Dała mi wtedy ogrom wsparcia. Była pierwszą osobą, której powiedziałam, że chcę zerwać tę relację. Wciąż czułam się winna, a mój chłopak stosował emocjonalny szantaż” – wspomina.

Teraz kobieta prowadzi podcast “Ocalona”. Stara się wspierać kobiety, które zostały uwięzione w toksycznych relacjach.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły