Zakonnica biegnie maraton na bieżni i zbiera pieniądze dla potrzebujących z Chicago!

Gdy okazało się, że w tym roku przez pandemię koronawirusa nie odbędzie się maraton w Chicago, siostra Stephanie Baliga i tak wyjęła swoje buty z szafy i rozpoczęła bieg na ponad 42 km… W swojej piwnicy!

Zaczęło się od obietnicy. Baliga powiedziała swoim znajomym z którymi biega, że nawet jeśli maraton zostanie odwołany, ona przebiegnie jego dystans, żeby uzbierać pieniądze dla jadłodajni „Mission of Our Lady of the Angels”, wydającej posiłki biednym i bezdomnym w Chicago.

„Moja przyjaciółka przekonała mnie, że to jest trochę szalona rzecz. Taka o której nie słyszy się często.” – powiedziała siostra Stephanie. – „Większość ludzi przecież nie biega maratonów na bieżni w swoich piwnicach. I kiedy sobie to uświadomiłam, stwierdziłam, że muszę ogłosić to światu”.

Jej bieg był transmitowany na serwisach Zoom i Youtube. 32-letnia zakonnica w otoczeniu amerykańskiej flagi i figur Maryi oraz św. Franciszka z Asyżu rozpoczęła maraton.

„Wygląda na to, że to [wydarzenie] dało ludziom odwagę i radość w tym trudnym czasie” – podsumowała Baliga. – „Jestem naprawdę wdzięczna za to wsparcie, które tak wielu ludzi mi okazało podczas tej wędrówki”.

Modliłam się za potrzebujących z Chicago

Kiedy biegła, modliła się na różańcu między innymi za swoich kibiców, ludzi, którzy walczyli z wirusem i zostali przez niego poszkodowani.

Ostatnie trzydzieści minut biegu było naprawdę wyczerpujące.

„Modliłam się, żebym dała radę, nie upadła i po prostu jakoś przetrwała” – podkreśliła.

Na finiszu, pojawiła się Deena Kastor – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004 rok). Deena jest wzorem dla Stephanie – jej obecność dała siostrze zakonnej motywację do ukończenia biegu.

Baliga pobiła Rekord Guinnessa w maratonie na bieżni – jej czas to trzy godziny i trzydzieści trzy minuty. 

„Jedynym powodem pobicia rekordu jest to, że nikt po prostu takiej formy maratonu nie przebiegł” – powiedziała z uśmiechem.

„Musimy pamiętać, że każdy z nas może spełniać ważną rolę. To jest niezwykle ważne, zwłaszcza teraz, gdy czujemy się jeszcze bardziej samotni, odizolowani. Każdy z nas może zrobić coś dobrego.” – zaznaczyła.

źródło: apnews

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły