5-letni chłopiec z białaczką staje się pomocnikiem św. Mikołaja

5-letni Mateo kocha śpiewać. Całe szczęście jego szefowi właśnie zależy na tym, żeby dawać świąteczną radość, więc chłopiec śpiewa podczas swojej pracy, wywołując uśmiech na twarzach przechodniów. Mateo jest pomocnikiem św. Mikołaja. To wszystko dzięki fundacji „Make-a-Wish-Foundation”.

Dwa lata temu u Mateo zdiagnozowano białaczkę i od tamtego czasu większość dni musiał spędzić w domu, nie wychodząc na zewnątrz. Kiedy przyszła pandemia, chłopiec już praktycznie w ogóle nigdzie nie wychodził. Siedząc w domu, z zafascynowaniem przyglądał się pracy listonosza.

„Kiedy słyszałem, że do nas przyszedł, to szybko pędziłem, żeby wyjrzeć przez okno i obserwować jego pracę. – mówi Mateo. – Jest dla nas bardzo miły.

Jego marzeniem jest zostać listonoszem, jednak to marzenie nie może zostać spełnione podczas pandemii. Fundacja Make-a-Wish postanowiła coś z tym zrobić. Pracownicy fundacji wyznaczyli pięciolatkowi specjalną rolę – Mateo dostał posadę pomocnika świętego mikołaja. Jego zadaniem stało się zbieranie listów.

Chłopiec ma swoje własne stanowisko przed sklepem Macy’s w Stockon (California), zbiera listy do świętego mikołaja i wrzuca je do wielkiej czerwonej skrzynki, śpiewając kolędy. Ludzie przechodzący obok nie potrafią powstrzymać uśmiechu na twarzy.  

Jego mama, Cynthia Toscano, ma nadzieję, że praca podniesie chłopca na duchu.

„Ostatnie lata były dla niego strasznie ciężkie” – przyznaje. – „Myślę, że coś takiego było mu bardzo potrzebne.”

Zbierając listy, do stanowiska Mateo przyszła Kari Martinelli, przyjaciółka jego mamy. Jest dumna, że Mateo tak świetnie wykonuje swoją pracę i cieszy się, widząc, jak bardzo chłopiec się zaangażował i jaką z tego czerpie radość.

Kari również przekazała pięciolatkowi list.

„Moje życzenie, moja prośba do świętego mikołaja jest bardzo krótka. Proszę o szczęście i koniec pandemii.” – mówi kobieta.

Właśnie kiedy pandemia się skończy, Make-a-Wish planuje dać pięciolatkowi możliwość zdobycia doświadczenia pracy jako listonosz. Na razie, Mateo jest niezwykle szczęśliwy, będąc pomocnikiem świętego mikołaja.

źródło: cbsnews.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły