Finał akcji „Każdy może pomóc” i „Wigilijna Paczka”. Kolejne gesty dobroci w świątecznym czasie.

Święty Mikołaj nigdy nie zapomina o dzieciach z Gdańska W sobotę, 19 grudnia, odwiedził ponad 650 dzieci, które są objęte wsparciem pomocy społecznej. Dla każdego z maluchów został przygotowany specjalny upominek i paczka ze słodyczami. Święty Mikołaj zostawił prezenty pod ich drzwiami, wywołując uśmiechy na ich twarzach.

Za świętego Mikołaja przebrali się wolontariusze. Zgłosili się oni do IX edycji akcji „Każdy może pomóc”. Jest ona organizowana co roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Tegoroczna edycja przyniosła niesamowite efekty. Choć 2020 dla wszystkich jest ciężkim rokiem, to nie brakowało darczyńców, którzy zgłosili się, by przygotować wymarzone prezenty dla dzieci. 

Na początku pracownicy socjalni pisali specjalnie listy, które opisywały podopiecznych i pomagały wybrać odpowiedni prezent dla danego malucha. Listy były dostępne na stronie, można było je pobrać bez problemu drogą elektroniczną. Mimo trwającej pandemii, odzew był ogromny, co niezwykle ucieszyło organizatorów akcji.

„Darczyńcom składam płynące z serca podziękowania za udział w naszej akcji, za chęć niesienia pomocy i za dobroć, którą dzielicie się Państwo z naszymi najmłodszymi podopiecznymi” – podkreśla dyrektorka gdańskiego MOPR, Małgorzata Niemkiewicz. – „Bez Państwa zaangażowania, empatii i wrażliwości nasza akcja nie miałaby sensu. Bez Was nie dalibyśmy rady. Podziękowania kieruję też do Partnerów, którzy wsparli nasze organizacyjne działania. Mam nadzieję, że dzieci ucieszą się z upominków i paczek, w pełni poczują wyjątkową atmosferę świąt.”

Oprócz akcji „Każdy może pomóc” równolegle odbyła się „Wigilijna paczka”, której organizatorami są Miasto Gdańsk i MOPR. W ramach tej inicjatywy finansowanej z budżetu miasta Gdańsk, dzieci otrzymały również torby ze słodyczami. Wszystko odbyło się bezpiecznie z rygorami sanitarnymi.

Na codzień podopieczni MOPR nie mogą się cieszyć słodyczami. Ich rodzice zazwyczaj nie mają funduszy, by pozwolić sobie na nawet tak drobne przyjemności. 

Paczka ze słodyczami, w której znajdują się cukierki, czekoladki, orzeszki, ptasie mleczko, to z pozoru tylko drobny upominek, który jednak dla tych najmłodszych staje się powodem do radości i sprawia, że świąteczny czas faktycznie jest czymś, na co czekają przez cały rok.

źródło: gdansk.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły