Uratowała swojemu tacie życie. Niesamowita pięciolatka!

Pięciolatka uratowała swojemu tacie życie. Kiedy Frank Hensley zaczął mieć bóle w klatce piersiowej, jego córka – Savanah, zadzwoniła po pogotowie. Ze spokojem i opanowaniem podała wszystkie potrzebne informacje dyspozytorowi pogotowia.

Pewnego dnia Frank zaczął mieć bóle w klatce piersiowej. Dlatego zaniepokojony mężczyzna wybrał numer 911. Niestety w pewnym momencie mężczyzna stracił zdolność mówienia i praktycznie nie mógł oddychać. Wtedy jego córka wzięła od niego telefon i przeprowadziła rozmowę z dyspozytorem pogotowia ratunkowego, Jasonem Bonhamem. Mężczyzna był pod wrażeniem opanowania małej Savanah. Nie mógł uwierzyć, gdy usłyszał, że dziewczynka ma zaledwie pięć lat.

Córka Franka opowiedziała dyspozytorowi o stanie zdrowia jej taty. Wykonała wszystkie polecenia Jasona – m.in otworzyła drzwi, żeby ratownicy mogli jak najszybciej dostać się do domu. Ich rozmowa trwała około dziesięć minut. Pięciolatka cały czas monitorowała zdrowie taty i informowała dyspozytora o wszystkim, co się działo.

„Większość osób podczas rozmowy bardzo histeryzuje. Za każdym razem, gdy odsłuchuję nagranie, jestem pełen podziwu. Przecież to tylko mała dziewczynka” – przyznał Jason Bonham.

Dziewczynka pamiętała nawet o tym, by ostrzec operatora, że mają w domu psa. Upewniła się, że pies nie będzie przeszkadzał ratownikom.

Finalnie wszystko skończyło się szczęśliwie. Ratownicy przyjechali na czas. Frank teraz wraca do zdrowia.

Tymczasem nagranie rozmowy Savanah z dyspozytorem stało się hitem w internecie. Wszyscy podziwiają postawę dzielnej dziewczynki.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni i wzruszeni, że prawie 10-minutowa rozmowa z dyspozytorem pogotowia jest nadal rozpowszechniana. Im większą świadomość wzbudzi, tym więcej dorosłych nauczy swoje dzieci, jak postępować w takich sytuacjach” – napisała po jakimś czasie od zdarzenia mama Savanah.

„Każdy chciałby mieć taką małą córeczkę, która zapewniłaby ci spokój, dopóki ktoś nie przyjdzie z pomocą” – napisała jedna użytkowniczka w komentarzu pod nagraniem.

“Takie spokojne i opanowane dziecko. Mądra dziewczynka. Czapki z głów dla rodziców, którzy nauczyli ją zachować spokój w takiej sytuacji. Wspaniała! Doskonale wykonała swoje zadanie!” – można przeczytać w internecie.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły