Brazylijski dentysta za darmo leczy zęby ludziom z całego świata

Felipe Rossi, to dentysta z Brazylii, który podróżuje po świecie i leczy za darmo zęby najbiedniejszym. Niesamowita postawa tego młodego człowieka!

Dostęp do dentysty jest w Europie czymś normalnym. Jednak nie wszyscy na świecie mają szansę na wizytę u tego specjalisty. To z kolei prowadzi do wielu schorzeń zębów, które czasem są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Według badań Global Burden of Disease ponad 3,5 miliarda ludzi cierpi na choroby jamy ustnej. Próchnica jest jedną z najpowszechniejszych chorób dzisiejszego społeczeństwa. I Felipe Rossi stara się pomóc każdemu, kto wymaga leczenia dentystycznego.

Mężczyzna z Brazylii łączy ze sobą dwie pasje. Podróżuje po świecie i pomaga innym, lecząc ich zęby. Jest on z wykształcenia stomatologiem, jednak zamiast zwykłej pracy w klinice zdecydował się wybrać inną ścieżkę. Felipe założył organizację i podróżuje po całym świecie. Odwiedza najbiedniejsze kraje i leczy zęby tym, których nie stać na wizytę u dentysty. Ponadto do współpracy zaprosił specjalistów z różnych dziedzin. Dodatkowo w charytatywne akcje zaangażował ponad 4500 wolontariuszy, którzy są gotowi do pomocy. Wszyscy wspólnie jeżdżą po wioskach i pomagają ubogim. Byli już m.in w Mozambiku i Kenii.

Jedna z pacjentek Felipe, Terri Rimer, opowiedziała swoją wzruszającą historię. Kobieta straciła bardzo bliską osobę. W wyniku stresu i silnych emocji straciła również prawie wszystkie zęby. Terri borykała się z depresją. Wstydziła się uśmiechać, a nawet mówić. Kobieta nie mogła nawet jeść. Wtedy na pomoc przyszedł dentysta z Brazylii. Terri odbyła długie, trudne leczenie. W życiu nie mogłaby sobie na nie pozwolić, gdyby poszła do normalnej kliniki. Jednak dzięki Felipe, kobieta może się pochwalić pięknym uśmiechem. Przyznaje, że już całkowicie wyleczyła się z kompleksów.

Dzięki mężczyźnie, wiele osób na nowo może się uśmiechać. I są to uśmiechy od ucha do ucha. Rossi publikuje efekty leczenia na Instagramie. Jego konto obserwuje aż 126 tysięcy osób.

Źródło: planetalife.com; wprost.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły