Dwie akcje charytatywne, które zasługują na wielki podziw

Fryzjerki z Bełchatowa pomagają pacjentom onkologicznym. Z kolei nad morzem odbędzie się akcja “Morze Aniołów”, która wspiera hospicja dziecięce. Choć obie inicjatywy mają miejsce w zupełnie innych miejscach Polski, to łączy je jedno: wynikają z czystej dobroci serca.

Z inicjatywy pięciu młodych fryzjerek z Bełchatowa, w najbliższy poniedziałek, 20 maja, rozpocznie się akcja wsparcia dla osób chorych na nowotwory pod nazwą „Twój włos, mój uśmiech”. Patronat nad akcją objął Starosta Bełchatowski, Jacek Zatorski.

Specjaliści od chemioterapii i radioterapii podkreślają, że dobrze dobrana peruka z naturalnych włosów znacząco poprawia samopoczucie pacjentów. Pomaga to chorym przetrwać kolejne etapy leczenia.

Osoby, które decydują się ściąć swoje włosy, zasługują na szczególne uznanie. Ich włosy pomagają pacjentom onkologicznym. Włosy muszą być naturalne, niefarbowane, nierozjaśniane i mieć co najmniej 25 cm długości. W dniu cięcia nie wolno ich myć ani stosować odżywki.

Oto dokładne lokale, gdzie odbędą się takie “zbiórki” włosów.

  • 20 maja, godz. 12 – 16, Pracownia Fryzur, ul. M. Konopnickiej 25
  • 4 czerwca, godz. 9 – 15, Salon Urody „Perfekt”, ul. 9 Maja 8A
  • 8 czerwca, godz. 12 – 15, Studio Hair Design, ul. L. I M. Kaczyńskich 4A
  • 22 czerwca, godz. 13 – 18, Just Men Barber Shop, ul. Wojska Polskiego 26

Sopot

Nad naszym polskim morzem będzie miała miejsce niesamowita akcja. Zasady są bardzo proste i wyjątkowo interesujące. Tysiąc osób wejdzie do wody o wschodzie słońca, aby wesprzeć chore dzieci z hospicjum Pomorze Dzieciom. Za tą charytatywną inicjatywą stoją współzałożycielki Morza Aniołów – Joanna S-Grzybowska i Julia Łaszkiewicz. Ta wyjątkowa inicjatywa rozpoczęła się w 2019 roku.

Jesteśmy grupą, która inspiruje do dbania o siebie i o innych, do zdrowych praktyk, do świadomego obcowania z naturą, pięknem i z zimnem, które mają działanie terapeutyczne. Inspiruje również do pomagania, bo – jak sobie powtarzamy – to my dla tego świata jesteśmy Aniołami. Anioły są wśród nas. Nigdy nie wiesz, kto dla Ciebie stanie się Aniołem, a dla kogo staniesz się nim Ty” – podkreśla Joanna S-Grzybowska.

Jeszcze do 31 maja można się zarejestrować, by wziąć udział w tej wyjątkowej kąpieli: https://www.morzeaniolow.pl/

Źródło: trojmiasto.eska.pl/powiat-belchatowski.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły