Dzieli się zupą, bo uważa, że każdy zasługuje na ciepły posiłek

Joanna Łysikowska i jej partner znaleźli sposób na pomaganie innym. Ich inicjatywa to #Zupodobro i skierowana jest do wszystkich potrzebujących. Rozumie, że czasem to, co może uszczęśliwić człowieka to po prostu talerz ciepłej zupy.

Joanna Łysikowska i jej partner stwierdzili, że chcą pomóc innym ludziom. Do tej decyzji zmotywowała ich sytuacja osobista kobiety.

– “W epizodzie depresyjnym często nie ma siły na tworzenie sobie jedzenia czy pójście po zakupy. Do akcji zmotywowały mnie też niewydolne urzędy, które mają za zadanie pomagać, wspierać, a często tego nie robią. Zupy docierają do ludzi potrzebujących, często takich, którzy od dłuższego czasu nie mogli liczyć na zdrowy, pełnowartościowy posiłek. Staram się robić zupy raz w tygodniu, nie liczyłam ile razy włączałam 22 litrowy garnek. Dużo razy, dużo słoików i dużo zup. Wszystko zależy od moich możliwości finansowych i fizycznych” – opowiada Joanna Łysikowska. –  Ja nie gotuję dla biednych, ja pomagam. Jak miałam 18 lat zostałam przez rodziców wyrzucona z domu i kiedyś otrzymałam od ludzi pewną pomoc. Dziś pomagam ja. Są to osoby w trudnej sytuacji po prostu. Ważne jest tu odpowiednie nazewnictwo. Od tego dużo zależy, jak osoby, którym udzielam pomocy, będą się z tym czuły. 

Kobieta gotuje zupy bezinteresownie. Rozumie, że niektórzy po prostu nie mają czasu, chęci, możliwości ugotowania sobie czegoś lub po prostu nie stać ich na ciepły posiłek. Pani Joanna ich nie ocenia, tylko śpieszy z pomocą.

Zbieram punkty, żeby się dostać do nieba (śmiech). Tak sobie to tłumaczę. Nie szukałam nigdy żadnego logicznego wytłumaczenia. Uważam, że jeśli mam czas, a wiele osób poprzez nadmiar zajęć go nie ma, walczą z depresją, nie radzą sobie, to czuję się w obowiązku, by im troszkę pomóc. Trzeba sobie pomagać. Nie chcę na pomocy zarabiać, nic nie reklamuję, do niczego nie namawiam. Niektórym ludziom ciężko uwierzyć, że robię to bezinteresownie.” – podkreśla.

Źródło: pl.aleteia.org/ krosno112.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły