Edukacja dotycząca profilaktyki raka piersi. Sukces warsztatów Stowarzyszenia Dotyk Miłości

Stowarzyszenie Dotyk Miłości zorganizowało w Skarżysko-Kamiennej cykl warsztatów „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi”. Przez kilka tygodni kobiety uczestniczyły w spotkaniach, zdobywając ważną wiedzę na temat profilaktyki raka piersi.

“Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór, u kobiet a jego zachorowalność wzrasta wraz z wiekiem. Ryzyko wystąpienia raka piersi można zmniejszyć przez właściwie postępowanie – zmianę trybu życia, poddawanie się stałej kontroli czy posiadanie umiejętności samobadania piersi. Profilaktyka jest najważniejszym kluczem” – zaznacza fizjoterapeutka, Karolina Romańczuk.

Stowarzyszenie Dotyk Miłości po raz kolejny robi wszystko, by edukować na temat profilaktyki nowotworu piersi. Dlatego w Skarżysko-Kamiennej zorganizowało specjalny cykl spotkań. Dotyczyły one głównie samobadania biustu. Jest to bowiem pierwszy krok w diagnostyce raka. Założycielki Stowarzyszenia – Ewa Palkowska, Karolina Topór i Kornelia Palkowska, starają się to jak najczęściej podkreślać.

W naszym życiu prywatnym i zawodowym spotykamy się z nowotworami oraz wieloma innymi problemami zdrowotnymi kobiet. To sprawia, że widzimy potrzebę edukowania w tym zakresie. Słowo RAK budzi lęk, a trzeba wiedzieć, że rak wcześnie wykryty jest wyleczalny. Przez trzy miesiące miałyśmy przyjemność spotkać się z wyjątkowymi kobietami. Na warsztaty przychodziły kobiety w różnych wieku, z różnych pokoleń. To pięknie, kiedy młoda dziewczyna słyszy od swojej mamy lub babci zachętę do dbania o swoje zdrowie” – mówią założycielki.

Warsztaty to coś więcej niż tylko spotkania. Kobiety, które na nie uczęszczają tworzą coś w rodzaju małej wspólnoty. Słuchają swoich historii, wspierają się.

“Podczas warsztatów nie tylko uczymy samobadania oraz dbania o piersi. Słuchamy Was sercem oraz dotykamy miłością, bo chcemy oprócz wiedzy dać Wam wsparcie w różnych życiowych sytuacjach. To niesamowite uczucie mieć świadomość, że to, co robimy, może w przyszłości uratować czyjeś życie. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas darzycie, za piękne rozmowy podczas naszych spotkań, za pozytywną energię, która wibruje wokół nas” – opowiadają Ewa, Karolina i Kornelia.

Źródło: proskarzysko.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły