Polka jest jedną z najlepszych uczennic na świecie. Ma dopiero 19 lat!

Polka, Oliwia Raniszewska, jest wśród 50 najlepszych uczniów/studentów na świecie. 19-latkę interesują przede wszystkim zmiany skórne. Od października rozpocznie naukę na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Oliwia Raniszewska znalazła się wśród 50 najlepszych uczniów/studentów na świecie. O tym niesamowitym sukcesie napisał dr Maciej Kawecki na swoim Facebooku.

“Oliwia uzyskała wyróżnienie TOP 50 Global Students Prize w szczególności za jej ogromny wkład w rozwój Skin Preventer. To inteligentny system wspomagania diagnostyki zmian skórnych jej współautorstwa” – można przeczytać w jego poście.

19-latka interesuje się przede wszystkim zmianami skórnymi. W liceum brała udział w bardzo ciekawym projekcie. Wraz z przyjaciółmi – Wiktorią Sadowską i Bogdanem Jabłońskim stworzyła inteligentny system, który pomaga wykryć zmiany skórne.

“Jestem jeszcze na etapie, że interesują mnie generalnie nauki medyczne i lubię poszerzać swoją wiedzę w różnych obszarach. Najbardziej fascynuje mnie psychiatria, jednak w ostatnim czasie coraz bardziej zagłębiam się także w dermatologię. Jest to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, a same zmiany skórne mogą świadczyć o szeregu chorób – niekoniecznie związanych stricte ze skórą, np. u niektórych pacjentów zmiany skórne były jedynym objawem COVID-19. To sprawia, że ich obserwacja, analiza i diagnostyka są szczególnie ciekawe” – opowiada Oliwia w rozmowie z eska.pl

O ich sukcesie można było przeczytać w m.in magazynie The Economic Times.

Powód do dumy

19-letnia Polka została wyróżniona. Znalazła się w gronie Global Student Prize 2023.

“Oczywiście bardzo się ucieszyłam, to dla mnie wielki zaszczyt. Sukces ten jest uznaniem moich wszystkich aktywności i osiągnięć, co jest w dużym stopniu motywujące – zaznacza.

Oliwią chce także udzielać się charytatywnie. Dlatego zaangażowała się w organizację akcji społecznej w Gdańsku. Będzie promować profilaktykę chorób skóry.

Zaś od października dziewczyna zacznie studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku lekarskim.

“To jedna z najlepszych uczelni medycznych w naszym kraju, co więcej ze statusem uczelni badawczej. Myślę, że zapewni mi wysoki poziom kształcenia i ciekawe możliwości rozwoju. Gdańsk jako miasto również od dawna mi się podobał, więc z przyjemnością tutaj zamieszkam”– podkreśla.

Źródło: eska.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły