Rusza 23 edycja Szlachetnej Paczki!

W weekend, 18 listopada o godzinie 8:00, Szlachetna Paczka opublikowała internetową Bazę Rodzin, które w tym roku potrzebują wsparcia. Warto włączyć się w tą niesamowitą akcję i odmienić życie najbardziej potrzebujących.

Właśnie ruszyła już 23 edycja Szlachetnej Paczki. Na ich stronie internetowej – www.szlachetnapaczka.pl opublikowano Bazę Rodzin. Teraz wystarczy wybrać rodzinę i przygotować paczkę. W akcję można zaangażować się prywatnie w gronie rodzinnym, ale także jako np. firma czy instytucja (szkoła czy inna placówka). W ubiegłym roku średnio 31 darczyńców przygotowywało wsparcie dla jednej rodziny, a często było ich nawet więcej. To pokazuje, że małe działania wielu ludzi mogą przynieść ogromne zmiany i wsparcie dla potrzebujących.

“Zmieniamy świat na dobre. Świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Ktoś, kto do tej pory myślał, że jest sam, zaczyna myśleć inaczej o świecie, o ludziach wokół. Już wie, że może poprosić o pomoc. Dostaje ją. Czasem zmienia się całe życie – budowa studni, remont dachu w domu pana Adama, stała praca pani Anny, czasem zmieniają się drobne rzeczy – już nie jest zimno u pana Rafała, a Zuzia ma nową kurtkę” – zaznacza mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Masz ochotę zaangażować się w Szlachetną Paczkę, ale czujesz, że w pojedynkę może być trudno? Nie ma się czego obawiać! Organizatorzy programu przygotowali zestaw narzędzi na stronie Szlachetnej Paczki, który ułatwi przygotowanie paczki. Znajdziesz tam gotowe teksty, grafiki i narzędzia do podziału zadań, które możesz udostępnić osobom, które chcesz zaprosić do wspólnego działania. Dodatkowo, znajdziesz argumenty, które pomogą przekonać innych do włączenia się w tę akcję.

Akcja #PaczkujeMY zachęca do tworzenia paczek w grupach, co nie tylko ułatwia organizację pomocy, ale też daje okazję do jednoczenia znajomych wokół dobrego celu przed Świętami. To również świetna okazja, by kształtować u najmłodszych wartości związane z pomocą innym i empatią. Tworzenie paczek to nie tylko wsparcie potrzebujących, ale także pozytywna energia płynąca z realizacji zadania.

Źródło: ngo.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły