Jego prace zdobywają prestiżowe nagrody. Choruje na SMA.

Artur Rogal Rogalski choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jest twórcą zdjęć reklamowych, grafik, animacji, a jego prace zdobywają prestiżowe nagrody.

Artur studiował na Wydziale Sztuk Pięknych i Projektowych w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. To właśnie podczas studiów zaczął zajmować się fotografią reklamową.

– “Od czasu studiów zajmuję się tworzeniem zdjęć reklamowych. Z czasem rozszerzyłem swoją działalność m.in. o reklamy wideo, grafikę, animacje. Będąc dzieckiem lubiłem rysować. Interesuję się także nowoczesną technologią. W tym zawodzie mogę połączyć te dwie pasje: tzn. szeroko pojęte sztuki wizualne z nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym w studio oraz w postprodukcji. Chciałem też, żeby moja praca nie była nudna i pozwalała na kontakt z ludźmi. Nie chciałem pracować cały czas przy komputerze” – opowiada o swojej pracy w wywiadzie dla portalu aleteia.org

Mężczyzna zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę główną w Platinum Award w konkursie Spotlight Awards 2016. Jego prace charakteryzują się ciekawymi rozwiązaniami i dużą kreatywnością. Jest znany m/in z tworzenia warzywnych pejzaży.

– “Faktycznie na swoim koncie mam kilkanaście wygranych i wyróżnień, głównie w ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Jednak najważniejsza była chyba pierwsza wygrana w bardzo małym konkursie, bo ona była dla mnie potwierdzeniem umiejętności i motywacją do zajęcia się tym na poważnie” – przyznaje.

Wyjątkowy artysta

Artur chce, by ludzie oceniali jakość jego zdjęć i nie patrzyli na nie przez pryzmat jego niepełnosprawności.

“Nie chciałem, aby była znana moja tożsamość, bo chciałem i chcę być traktowany na równi z innymi, zdrowymi. Podobnie jest w biznesie. Przecież żadna firma nie zamówi zdjęć u kogoś tylko dlatego, że autor jeździ na wózku. A nawet gdyby… byłoby to destrukcyjne dla autora, gdyż straciłby wiarę we własne umiejętności i mógłby dojść do wniosku, że dalszy rozwój jest zbędny” – mówi.

Mimo swojej choroby, Artur rozwija karierę. Twierdzi, że jeśli naprawdę się czegoś chce, to wystarczy po to po prostu sięgnąć.

“Jeśli ktoś naprawdę czegoś chce – szuka sposobu, a jeśli nie chce – powodu. Ludzie często twierdzą, że źródłem ich niepowodzeń jest los. Chcąc znaleźć się na szczycie dębu oczywiście można usiąść na żołędziu i czekać… ale zdecydowanie lepiej jest iść po drabinę i zwyczajnie wspiąć się na drzewo” – podkreśla fotograf.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły