Kolejna edycja akcji “Trochę ciepła dla bezdomnego”

16 listopada ruszyła kolejna edycja akcji “Trochę ciepła dla bezdomnego” organizowana przez Caritas Polska. Przez kilka najbliższych miesięcy stołeczna Straż Miejska razem z wolontariuszami będą pomagać bezdomnym, którzy przebywają poza schroniskami.

Właśnie ruszyła kolejna edycja akcji “Trochę ciepła dla bezdomnego”. Będzie ona trwała do końca lutego. Do tego czasu Straż Miejska i wolontariusze będą wspierać osoby mieszkające na ulicy.

“Zaczęliśmy od rozwożenia ciepła, gorącej zupy, koców, ciepłych skarpet. Wszystko miało być ciepłe. W miarę jak rozwijała się ta akcja, okazało się, że towarem jeszcze bardziej poszukiwanym jest po prostu ludzkie ciepło. Akcja pokazuje mi, jak wielu strażników miejskich ma to ciepło. Jest ono niezbędnym dodatkiem do tego, co ofiarujemy” – opowiada Janusz Sukiennik, specjalista ds. projektów społecznych w Caritas Polska.

Akcja “Trochę ciepła dla bezdomnych” została uruchomiona w 2015 roku i odbywa się w okresie zimowym. To wtedy warunki są najtrudniejsze dla osób bezdomnych. Jej głównym celem jest zapewnienie pomocy tym, którzy przebywają poza schroniskami podczas zimna. Polega to na dostarczaniu im ciepłych posiłków, koców, termosów, odzieży. Straż Miejska z Warszawy organizuje patrole, które docierają do znanych miejsc, często trudno dostępnych, z zapasami przygotowanymi przez Caritas Polska

“Chodzi o to, by nie traktować osoby bezdomnej jak przybysza z innej planety, jak osoby, która się czymś istotnym od nas różni. Jest o wiele, wiele więcej tego, co nas łączy z osobą bezdomną, niż tego, co nas dzieli. Dzielą nas okoliczności, sytuacje, a w istocie ja jestem człowiekiem i ta osoba jest człowiekiem i jeśli chcemy jej pomóc, musimy wejść w relację” – zaznacza Andrzej Czarnocki, kierownik Ośrodka „Tylko” prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

Istnieje okazja dołączenia do pomocy potrzebującym poprzez udział w zbiórce żywności pod nazwą “Tak. Pomagam!”, która odbędzie się 8-9 grudnia 2023 r. w różnych sklepach spożywczych na terenie całej Polski.

Źródło: caritas.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły