Ma 84 lata i nadal prowadzi prosperujący biznes

84-letnia Pauline Lee z Australii nadal prowadzi prosperujący biznes, mimo podeszłego wieku. Od 50 lat zarządza kwiaciarnią! Przyznaje, że nie wyobraża sobie życia bez kwiatów.

“Ja po prostu lubię wyzwania” – podkreśla kobieta.

Początki

“W zasadzie nauczyłam się wszystkiego już w trakcie zarządzania firmą” – opowiada.

Pani Lee stała się jednym z członków firmy, po tym jak w 1974 roku wyszła za mąż za Darrella Lee, do którego rodziny należał ten biznes. To właśnie babcia Darrella założyła mały sklepik w 1931 roku.

W 1932 roku rodzice Darrella zaczęli sprzedawać tam zarówno owoce i warzywa, jak i kwiaty czy wyroby cukiernicze.

Siedem lat później przenieśli biznes do większego budynku. I do dzisiaj mieści się tam ten niezwykły sklep, który od czasów, gdy szefową jest Pauline, przekształcił się w kwiaciarnię.

Praca i jeszcze raz praca

Pauline Lee zaznacza, że biznes stał się naprawdę ważną częścią jej życia, zwłaszcza po śmierci jej męża.

“Mam teraz wielu stałych klientów”.

“Wiesz, kiedy pracujesz całe życie, to nie masz wielu znajomych. W zasadzie to, co dla Ciebie ważne to biznes i rodzina.”

Nadal jest to rodzinny biznes. Trzydzieści pięć lat temu do firmy dołączyła córka Pauline – Terena, która tak samo jak jej mama kocha swoją pracę.

“Ludzie mówią: ‘nigdy się nie przeprowadziłaś, cały czas pracujesz ze swoją mamą’. Ale my naprawdę dobrze się dogadujemy i co więcej, zżyłam się z klientami. Kocham zajmować się kwiatami. Nie wyobrażam sobie innego zajęcia” – mówi Terena.

Co ciekawe, Pauline i Terena same hodują wszystkie rośliny w ogródku tuż obok kwiaciarni. Dzięki temu mają dużo stałych klientów, którzy wiedzą, że w ich kwiaciarni zawsze dostaną świeże kwiaty.

Pauline ma 84 lata, ale nadal nadąża za trendami i wie, jakie rośliny są w danym momencie modne. Dzięki temu biznes nadal prosperuje.

“Jak długo jeszcze będę prowadzić ten biznes? Nie wiem. Mam 84 lata. Nie postrzegam tego, jako czegoś imponującego.” – podkreśla Pauline.

Źródło: www.abc.net.au

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły