Prosto do mediolańskich pracowni: sukces Oliwii z Rzeszowa

Oliwia Solecka, absolwentka IV LO w Rzeszowie, odniosła międzynarodowy sukces. Wygrała prestiżowy konkurs modowy organizowany przez Instytut Marangoni Milano i Vogue Italia. Dzięki temu ma szansę na stypendium i rozpoczęcie nauki w jednej z najlepszych szkół mody na świecie.

Oliwia, tegoroczna maturzystka i absolwentka liceum w Rzeszowie, zdobyła nagrodę za swój projekt. Choć studiowała na profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym, zawsze marzyła o uczestnictwie w międzynarodowym konkursie modowym.

– To był konkurs organizowany przez Instytut Marangoni Milano i Vougue Italia i tytuł to był Muzyka i Moda Kreatywny balans i składał się z dwóch części z projektu wizualnego i z opisu, który wyjaśniał moją interpretację właśnie tego projektu i znaczenia muzyki i mody, jako współistniejących zjawisk – opowiada.

Zwycięstwo sprawiło Oliwii wielką radość. Jej projekt zainspirowały dwie różne kompozycje muzyczne, pochodzące z różnych epok.

– Voi che sapete z opery Le nozze di Figaro i Bad Romance Lady Gagi. Chodziło mi tutaj o połączenie ekstrawagancji tamtych czasów i bezpardonowości Lady Gagi i stworzyłam to przez zmodernizowanie XVIII-wiecznych krojów męskiej koszuli. Chciałam popchnąć je w przyszłość, bo o to chodzi w modzie. – mówi.

Oliwia zdobyła stypendium w wysokości 3 tysięcy euro. Ten ogromny sukces otwiera przed nią możliwość studiów w jednej z najlepszych szkół mody w Mediolanie. Niestety, to stypendium pokrywa jedynie część czesnego. Oliwia, która jest utrzymywana przez swoją mamę i ma ograniczone środki finansowe, założyła zbiórkę, aby zrealizować swoje marzenia.

Oliwia doskonale zdaje sobie sprawę, że kluczowe miejsca w świecie mody to Londyn, Paryż i Mediolan, gdzie oprócz kreatywności, równie istotna jest umiejętność komunikacji. Z powodu ograniczonych środków finansowych jej mamy, nie mogła uczęszczać na szkoły językowe ani na korepetycje. Dlatego języka francuskiego i włoskiego nauczyła się samodzielnie, korzystając z zasobów internetowych i czytając książki.

Każdy, kto chciałby wesprzeć dziewczynkę w drodze do spełnienia swojego marzenia, może to zrobić, wchodząc na stronę: zrzutka.pl

Źródło:rzeszow.tvp.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły