Polscy uczniowie wysyłają ukraińskim dzieciom laurki

Polskie liceum we Lwowie prowadzi zbiórki dla uchodźców, którzy uciekli ze wschodniej części Ukrainy. Ostatnio wraz z paczkami z potrzebnymi produktami docierają również laurki od polskich uczniów dla ukraińskich dzieci.

Liceum numer 10 imienia Świętej Marii Magdaleny prowadzi obecnie zajęcia zdalnie.

“Teraz klasy są puste. Czekamy aż uczniowie wrócą, usiądą w swoich ławkach i wyciągną zeszyty. Wojna zastała nas podczas normalnej nauki, tu wszystko zostało jak pani widzi, książki, długopisy, jest nawet worek z butami. Dzieci zostawiły to i wyjechały” – opowiada dyrektorka szkoły Wiera Szerszniowa

“Wiemy, że dzieci chcą wracać do szkoły, tęsknią za swoimi kolegami, za zajęciami i za nami. A my ich zapewniamy, że czekamy tu na nich. Wiele z nich wymaga pomocy psychologicznej, są załamane, płaczliwe, nerwowe. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami i wspólnie się wspieramy” – mówi wicedyrektorka, Swietłana Lewina.

W tej trudnej sytuacji szkoła organizuje zbiórki dla wewnętrznych uchodźców, w które włączają się nawet szkoły w Polsce. Ostatnio do paczek z potrzebnymi produktami dołączane są kartki z wyrazami wsparcia dla ukraińskich dzieci, które przygotowały polscy uczniowie.

“Dostajemy mnóstwo produktów od polskich szkół, organizacji pozarządowych i znajomych. Do tych paczek dzieci bardzo często wkładają swoje rysunki i wierszyki z życzeniami pokoju. Nawet po ukraińsku próbują pisać. Bardzo nas to wzrusza, bo jak dziecko coś rysuje, to wiemy, że jest to szczere uczucie” – podkreśla Wiera Szerszniowa.

Na kartkach nie brakuje słów wsparcia i otuchy.

“Myślimy o Was. Modlimy się za Was. Polska + Ukraina = miłość” – napisał na laurce Tomek z Krakowa.

Co ważne, kartki docierają także z innych krajów

– “Drogie dzieci. Mam nadzieję, że dobrze się czujecie. Chcę, żebyście wiedzieli, że myślimy o Was. Wiem, że są to bardzo trudne czasy, więc życzymy Wam powodzenia, przede wszystkim chcemy, żebyście byli zdrowi i dzielni, żebyście się nie bali. Trzymajcie się” – można przeczytać na laurce przygotowanej przez Elizę z Francji.

Źródło: deon.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły