Niesamowita kobieta za sterami samolotu. Historia Amerykanki, która nie poddała się w walce o swoje marzenia.

Tammie Jo Shults jest jedną z pierwszych kobiet, które służyły jako pilot w marynarce wojennej USA. Zanim jednak przyjęto ją do US Navy, wiele osób zniechęcało ją, powtarzając, że powinna zająć się czymś innym. Tammie jednak nie poddała się i teraz jej umiejętności zostały docenione.

Kobieta w młodości wielokrotnie próbowała dostać się do Air Force, jednak za każdym razem mówiono jej, że „nie potrzeba żeńskich pilotów” albo żeby „przysłała tu swojego brata”.

Mimo znieważania, nie poddała się.

Mimo tego, że była znieważana i wyśmiewana, nie poddała się. Stwierdziła, że nie będzie stawiać się w roli ofiary, tylko swoim uporem i ciężką pracą spełni marzenia

„Pomyślałam, że albo mogę być obrażona, albo mogę zobaczyć, czy nie da się jeszcze czegoś zrobić. Wyglądało na to, że drzwi już były zamknięte, ale uświadomiłam sobie, że wcale nie są.”

„W szkole wpadłam na pomysł, że chciałabym zostać pilotem. Kiedyś zobaczyłam samolot przelatujący nad moją głową i potem już za każdym razem, gdy patrzyłam w niebo, to szukałam właśnie samolotów.” – opowiada kobieta.

W końcu dostała się do marynarki. W trakcie służby została uhonorowana czterema medalami. 

Potem zostawiła pracę w wojsku i stała się pilotem liniowym.

W 2018 roku stało się o niej głośno.

Kobieta podczas lotu numer 1380 wylądowała awaryjnie Boeingiem 737, w którym było 149 pasażerów. Podczas tego lotu wybuchł jeden z silników samolotu. Jego odłamki wybiły okno, powodując dekompresję. Kobieta siedząca obok tego okna – Jennifer Reardon zginęła. Cała załoga próbowała uspokoić pasażerów. Mimo panującej paniki i awarii samolotu Tammie zachowała zimną krew i bezpiecznie wylądowała na lotnisku w Philadelphii.

Kobieta, którą przez lata zniechęcano do pracy w lotnictwie, uratowała 149 ludzi. Gdyby nie ona i jej umiejętności, doszłoby do katastrofy.

Historia Tammie pokazuje, że nie warto rezygnować ze swoich marzeń tylko z powodu tego, co mówią inni. Kobieta podkreśla, że zawsze trzeba wierzyć w siebie i robić wszystko co w naszej mocy, by osiągać ważne dla nas cele.

źródło: dailymail.co

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły