Piękny mały gest opiekunki 94-letniego weterana

Ken Benbow ma 94 lata i mieszka w domu opieki. Kilka miesięcy temu zmarła jego żona, z którą przeżył łącznie 71 lat. Nadal nie może pogodzić się z jej śmiercią. Dlatego jego opiekunka, Kia, postanowiła dać mu mały prezent. Ten gest wiele dla niego znaczył.

Ken Benbow, 94-letni mieszkaniec Oswestry w hrabstwie Shropshire, obecnie przebywa w domu opieki. W ubiegłym roku stracił swoją żonę, z którą spędził 71 lat szczęśliwego życia. Śmierć ukochanej była dla niego ogromnym ciosem.

W wieku 17 lat wstąpił do marynarki wojennej i uczestniczył w wielu kluczowych wydarzeniach, w tym w operacji D-Day oraz w działaniach na Pacyfiku związanych z przygotowaniami do inwazji na Japonię, która została przerwana przez zrzucenie bomby atomowej przez Stany Zjednoczone i zakończenie wojny. To w tamtym okresie poznał Adę, która stała się dla niego wyjątkową osobą.

Kilka miesięcy potem wzięli ze sobą ślub. Benbow, wraz z żoną Adą, przenieśli się do Garstang, by być blisko siostry Ady. Ich życie tam było spokojne i pełne szczęścia. Benbow w 1990 roku, podobnie jak wielu weteranów D-Day, przeszedł na emeryturę. Jego zaangażowanie zostało docenione przez rząd francuski, który uhonorował go Legią Honorową. To życiorys pełen poświęcenia, służby i oddania rodzinie oraz otrzymanych zaszczytów za działania wojenne.

Po 71 latach spędzonych razem, jego żona zmarła. To było wstrząsające przeżycie. Ken Benbow, przebywając w ośrodku, regularnie wracał wspomnieniami do pięknych chwil spędzonych z ukochaną żoną. Każdej nocy postawiał na swoim nocnym stoliku zdjęcie Ady i opowiadał jej o przeżyciach dnia. Jego opiekunka, Kia Tobin, postanowiła sprawić starszemu panu niezwykły prezent. Obawiała się, że szklana ramka z fotografiami może być niebezpieczna, dlatego Tobin zdecydowała się wydrukować zdjęcie żony na poduszce. Ten mały prezent bardzo go wzruszyć.

„Ada była najcudowniejszą, najbardziej opiekuńczą żoną. Kiedy dostałem poduszkę, była to najcenniejsza rzecz, o jakiej mogłem marzyć. Byliśmy małżeństwem przez 71 lat i złamało mi serce, kiedy mnie zostawiła, ale teraz mam ją każdej nocy w ramionach” – powiedział mężczyzna.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły