Piesek został uratowany od śmierci – teraz wyraża swoją wdzięczność!

Piesek Toro został przywieziony do schroniska w Hempstead w październiku zeszłego roku. Znaleziono go wycieńczonego, trzymanego na łańcuchu przed opuszczonym budynkiem.

Ludzie, którzy go uratowali, przypuszczali, że piesek całe swoje życie musiał spędzić na dworzu. Wiedzieli, że zanim przyzwyczai się do nowego środowiska i wreszcie poczuje się bezpiecznie, minie trochę czasu.

„Kiedy przyprowadziliśmy go do schroniska był bardzo zdenerwowany i wyciszony” – opowiada pracowniczka schroniska – Melissa Fogarty. – „Widać, że czuje się coraz swobodniej przy ludziach, którzy się nim opiekują, ale nadal jest trochę poddenerwowany nowym otoczeniem, jakim jest schronisko”.

Mimo że piesek jest nadal przestraszony, to okazuje wszystkim wiele bezinteresownej miłości. Pokazuje jej nieograniczone zasoby, za każdym razem wtulając się w pracowników schroniska.

„Byłam chyba jedną z pierwszych osób, które wzięły go na spacer, gdy do nas przyjechał” – mówi Fogarty – „Wyszliśmy do ogrodu. Już po piętnastu minutach zyskał do mnie zaufanie. Wdrapał się na moje kolana i przycisnął swój pysk do mojej klatki piersiowej. Od tego się zaczęło. Teraz w ten sposób przytula wszystkich swoich tutejszych przyjaciół”.

Piesek jest wdzięczny

Choć schronisko nadal wywołuje w nim lęk, Toto jest niezwykle wdzięczny, że może znajdować się w miejscu gdzie jest bezpieczny i kochany – przypomina o tym przy każdej możliwej okazji.

„Za każdym razem kiedy wychodzi z klatki, jego pierwszą reakcją jest wtulenie się w osobę, która wychodzi z nim na spacer, albo po prostu ma z nim kontakt” – zaznacza Melissa.

Toro został adoptowany w styczniu. Jednak właściciele po tygodniu z powrotem oddali go do schroniska. Teraz piesek wciąż czeka na idealny, pełen ciepła dom, którego mieszkańcom będzie mógł okazywać swoją miłość.

Schronisko szuka dla pieska takiej rodziny, która zapewni mu bezpieczeństwo i będzie dalej kontynuowała jego szkolenie. Toro potrzebuje tresury, która nauczy go podstawowych zasad zachowywania się w domowych warunkach.

Toro nie może się doczekać aż znajdzie swój dom, a pracownicy schroniska są pewni, że niebawem trafi się ktoś, kto zasłuży na to niezwykłe uczucie, jakim piesek obdarza tych, którym ufa.

źródło: thedodo.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły