Polskie cukiernie na prestiżowej liście. Zostały uznane za jedne z najlepszych na świecie!

Polskie cukiernie zostały uwzględnione na “La Liste”. To prestiżowa lista, która prezentuje najlepsze tego typu lokale na świecie. W gronie polecanych cukierni znalazło się aż siedem z Warszawy. Inne znajdują się m.in w Gdańsku czy w Zakopanem.

W ostatnich latach bardzo popularne stało się tworzenie list polecanych restauracji. Każda edycja takich prestiżowych zestawień wiąże się z dużymi emocjami. Rankingi przyczyniły się m.in do rozwoju turystyki kulinarnej. Ludzie wybierając się w podróż, często z wyprzedzeniem planują jakie lokale odwiedzić. Czasem wybierają jakieś miejsce tylko ze względu na prestiżową restaurację, w której chcą zjeść.

Ostatnio stworzono listę nie restauracji, lecz wartych odwiedzenia cukierni. Prestiżowa “La liste” prezentuje najlepsze tego typu lokale na świecie. Wybrali je szanowani krytycy kulinarni.

Głównym twórcą, a zarazem pomysłodawcą listy jest Philippe Faure. Faure był w przeszłości francuskim dyplomatą, który pracował jako ambasador w Maroku, Meksyku i Japonii. Teraz zajął się działalnością w branży gastronomicznej. Już od dawna miał zamiar wyróżnić godne polecenia cukiernie. Oprócz niego listę tworzyli także krytycy kulinarni i dziennikarze z całego świata. W gronie specjalistów znaleźli się m.in Jean-Claude Ribaut z „Le Monde” czy Philip Sweeney z brytyjskiego „Independenta” i „Food and Travel Magazine”.

Twórcy przeprowadzali selekcję na podstawie analizy różnych przewodników kulinarnych, milionów publikacji w internecie i recenzji. Konsultowali też swoje wybory z szefami kuchni. Wspólnie przyznawali lokalom punkty od 0 do 100. W ten sposób ułożyli listę.

Polskie słodkości

Wsród wyróżnionych cukierni znalazło się na razie dziesięć polskich. Większość z nich, bo aż siedem, jest w Warszawie. Zlokalizowane są one głównie na Starym Mieście i Śródmieściu. Są to: „Pracownia Zagoździński”, „Pijalnia Czekolady E.Wedel” przy ul. Szpitalnej 8, „Lukullus” przy ul. Chmielnej 32, „Słodki Słony”, „Odette”, „A. Blikle” przy ul. Nowy Świat 33 oraz „Café Bristol”.

Kolejne trzy są w zupełnie innych rejonach Polski. Pierwsza z nich znajduje się w Gdańsku przy ulicy Świętego Ducha 115/117. “Monsieur Armand” jest szczególnie znana ze swoich makaroników, które wytwarzane są według francuskiej receptury. Następna jest na drugim końcu kraju – w Zakopanem. “Góralska Tradycja” przy Krupówkach 29 to normalna restauracja, która oprócz tradycyjnych dań góralskich serwuje także doskonałe desery. Zaś ostatni lokal to „Brodzik Naturalnie” – rodzinna piekarnia w Legionowie. Można tam spróbować wspaniałych wypieków na bazie ekologicznych produktów.

Źródło: sukces.rp.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły