Senioriada – emeryci też mają dużo energii!

Osoby starsze z Biłgoraju spotkały się na Senioriadzie – imprezie sportowej dedykowanej seniorom. Biegali, skakali, tańczyli. Udowodnili, że emeryci wcale nie muszą siedzieć w domu. Niejeden młody człowiek mógłby pozazdrościć takiej energii!

Biłgorajski magistrat i Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował zawody dla seniorów. W Senioriadzie wzięło udział 8 zespołów.

Uczestnicy tej imprezy udowadniają, że mimo wieku, można prowadzić aktywny tryb życia.

W jednym z zespołów był m.in Ryszard Nizio. Mężczyzna mówi, że kiedyś nie miał czasu na sport, bo pracował zawodowo. Teraz zaczął dbać o siebie i stara się ćwiczyć regularnie.

“Rzuciłem się w wir pracy społecznej, ale też zadbałem bardziej o siebie fizycznie. Jeżdżę rowerem i pływam.Czuję się z tym znakomicie, w przeciwieństwie do moich kolegów, którzy aktywności nie wykazują żadnej i ciągle ich coś strzyka” – opowiada.

Podobne doświadczenia ma Irena Mucha, która zaczęła się pasjonować sportem dopiero po przejściu na emeryturę.

“Wcześniej to była praca, dom, dzieci. A teraz mam w końcu czas dla siebie, dużo ćwiczę i czuję się z tym znakomicie” – podkreśla.

Ruch to zdrowie. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Anna Rozwadowska

– Aktywność daje siłę ciału, ale znakomicie wpływa też na psychikę. Człowiek ma więcej energii, częściej się uśmiecha, ma większą chęć do życia” – zaznacza.

Jedna z imprez, która daje możliwość poczucia sportowej rywalizacji, to Senioriada. Udział w takim wydarzeniu bardzo motywuje.

“Początki na emeryturze były trudne, przyznaję, ciężko się było odnaleźć, ale dzięki naszym związkowym spotkaniom jest już świetnie. Jeździmy na wycieczki, bierzemy udział w takich imprezach jak ta. To daje siłę”. – podkreśla Zofia Bielak.

Warto pamiętać, że o ile emeryci nie mają wyraźnych przeciwskazań zdrowotnych, to mogą podejmować każdą możliwą aktywność fizyczną.

“A najlepsze jest wszystko, co wzmacnia mięśnie podtrzymujące kręgosłup, a więc i ćwiczenia siłowe, i rozciąganie, znakomite jest pływanie” – mówi Zdzisław Żołopa, który prowadzi zajęcia dla seniorów.

Dlatego, chociażby dla zdrowia, należy uprawiać sport!

Źródło: dziennikwschodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły