Szczeniak z rozszczepem wargi znalazł dom! Przeznaczenie czy przypadek?

Brandon Boyers nie planował adopcji psa, kiedy przekroczył próg schroniska dla zwierząt w Jackson w stanie Michigan. Przyszedł z zamiarem znalezienia paru kur, które mógłby przygarnąć do swojej rodzinnej farmy. Jego uwagę przykuł mały biało-czarny szczeniak z rozszczepioną wargą. Gdy go ujrzał, wiedział, że musi go zabrać ze sobą do domu. Tam czekał na niego dwuletni syn – Bentley, który również ma rozszczepioną wargę.

„Szczerze mówiąc to było szokujące” – powiedział Boyers w wywiadzie dla Washington Post. -„Nigdy wcześniej nie widziałem psa z rozszczepem wargi”.

Od razu zadzwonił do swojej żony Ashley, by pokazać jej szczeniaka. „Oczywiście, że masz go adoptować” – poleciła.

Boyers rozmawiał z dyrektorem schroniska – Lindą Sattler, o adopcji: „Wytłumaczyłam, że mogą wziąć ze sobą szczeniaka dwa dni po jej wizycie u weterynarza” . Linda była przeszczęśliwa, że rodzina zdecydowała się adoptować szczeniaczka, o którego szczególnie martwili się pracownicy schroniska. Bali się, że nikt nie będzie go chciał przygarnąć i piesek spędzi w tych murach całe swoje życie.

Szczeniaka przywieziono do Jackson razem z grupą 24 innych psów. Znaleziono je w okolicy Missisipi, które ma problem z zbyt dużą liczbą niechcianych zwierząt.

Szczeniak był w schronisku przez tydzień

Piesek był w schronisku przez tydzień, jednak w tym czasie prawie wszystkie psy, z którymi został przetransportowany, zostały już adoptowane.

Boyersowie nie mogli się doczekać, aż będą mogli zabrać pieska do domu. Następnego dnia, Ashley zabrała ze sobą do schroniska swojego syna, by mógł poznać swoją nową przyjaciółkę.

„Praktycznie od pierwszego wejrzenia zakochali się w sobie” – podsumowała Ashley. – „Wszyscy zaczęli płakać” w momencie gdy Bentley wziął szczeniaczka w ramiona i przytulił się do niego. Chłopiec zdecydował, że nazwie swojego nowego pieska Lacey.

„Naprawdę wszyscy płakaliśmy, gdy widzieliśmy ich razem” – przyznała dyrektorka schroniska. Szczególnie, że to był pierwszy raz, kiedy do schroniska trafił piesek z rozszczepioną wargą. „To jest coś niesamowitego, że szczeniak, którego znaleziono 1000 mil stąd i tata Bentleya znaleźli się tu w tym samym momencie.”

Mały Bentley przeszedł już dwie operacje korekty rozszczepionej wargi, z którą się urodził. W przyszłości czekają go kolejne, w tym operacja przeszczepu kości. 

„Dowiedziałam się, że [Bentley] będzie miał rozszczepioną wargę podczas badania USG, które miało mi pokazać płeć dziecka”. – wyznała Ashley. – „Jest najsilniejszym chłopcem jakiego znam”.

Pracownicy schroniska twierdzą, że rozszczepiona warga pieska nie będzie stanowić przeszkody w normalnym, zdrowym funkcjonowaniu.

Z jej nowym najlepszym przyjacielem, Bentleyem, życie Lacey na pewno będzie pełne szczęścia i radości.

„Mój piesek jest taki słodki” – przyznał dwuletni Benntley. – „Cały czas ją ściskam i całuję.”

„On zdaje sobie sprawę, że jego pies ma takie samo schorzenie. On rozumie.” – zauważyła Ashley Boyers. – „I to jest właśnie niezwykłe. Że ma kogoś, kto dzieli to razem z nim.”

źródło: healthy-holistic-living.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły