W Łodzi odbędzie się niezwykły festiwal – “Pełnia życia”

W Łodzi odbędzie się niesamowity festiwal – “Pełnia życia”. Jedynymi z punktów programu są np. malowanie ustami, oglądanie filmu z zamkniętymi oczami czy zumba z Miss Świata na wózku.

W Łodzi w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana odbędzie się festiwal “Pełnia życia”. Z tej okazji zaplanowano niezwykle ciekawe aktywności. Będzie można np. malować ustami, oglądać film z zamkniętymi oczami czy zatańczyć zumbę z Miss Świata na wózku.

W dniach 9-11 marca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Festiwal “Pełnia Życia”, którego celem jest uruchomienie naszej wyobraźni. Festiwal pozwoli nam spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy i poznać świat osób z niepełnosprawnościami osiągnąć. A świat osób z niepełnosprawnościami obciążony jest stereotypami i błędnymi przekonaniami. Poprzez ten festiwal chcemy też pokazać, że dzięki pasji, zaangażowaniu i dążeniu do przełamywania barier można naprawdę wiele. – zaznacza wiceprezydent Łodzi – Adam Pustelnik.

Organizatorzy chcą pokazać świat z perspektywy osób niepełnosprawnych.

– “Chcemy zmieniać oblicze niepełnosprawności, oswajać świat z innością i pokazywać, że mimo ograniczeń można żyć pełnią.- mówi prezes Fundacji “Dom w Łodzi” Jolanta Bobińska, która założyła pierwszy w naszym kraju dom dziecka dla dzieci z ciężkimi niepełnosprawnościami. – “Można realizować się zawodowo, rozwijać pasje i osiągać sukcesy. To komunikat zarówno do osób sprawnych, ale też – do osób dotkniętych schorzeniami, które nie zawsze mają śmiałości sięgać po marzenia”. – dodaje.

Podczas tego festiwalu zostaną także wręczone statuetki “Chmurki #pełniażycia” dla wyjątkowych osób, które pokazują światu, że można żyć z niepełnosprawnością i spełniać swoje marzenia pomimo przeszkód.

– “Idea festiwalu Pełnia Życia jest nam wszystkim bardzo bliska”. – zaznacza dyrektor Centrum Dialogu Joanna Podolska. – “To już druga edycja, którą organizujemy wspólnie, by budować lepszy, bardziej empatyczny świat. W tym roku festiwalowi goście będą mogli m.in. zobaczyć naszą wystawę poświęconą Alinie Margolis – Edelman pod bardzo czytelnym tytułem “Elementarz empatii”.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły