Wyciągnęła kobietę z płonącego samochodu. Uratowała jej życie

Kellyn Harper na codzień pracuje jako kelnerka w restauracji. Przez media i lokalną społeczność została okrzyknięta bohaterką. Wszystko dlatego, że uratowała kobietę, która była uwięziona w płonącym aucie.

Kellyn właśnie wracała z pracy, gdy zobaczyła dym. Domyśliła się, że coś musi się palić na poboczu. Podeszła w tamto miejsce. Początkowo wydawało jej się, że palą się krzaki. Kiedy dokładniej się przyjrzała, okazało się, że za roślinami znajduje się samochód, który płonie.

„Nie wiedziałam, że to samochód, dopóki się nie zatrzymałam” – mówi.

Kellyn po chwili zobaczyła, że w aucie jest kobieta. Kelnerka najpierw zadzwoniła na numer ratunkowy. Potem zaczęła próbować uwolnić uwięzioną kobietę, która była cała zakrwawiona i miała złamaną nogę.

„Nie mogąc otworzyć drzwi od strony kierowcy, pobiegłam na drugą stronę samochodu i udało mi się otworzyć drzwi po stronie pasażera, mimo, że zostały one poważnie uszkodzone” – przyznaje.

„Zaczęłam działać instynktownie. Może to był instynkt podobny do instynktu macierzyńskiego, który mówił mi, że moja córka może znaleźć się w niebezpieczeństwie i chciałabym, aby ktoś jej także pomógł. Być może był to zwykły instynkt pomagania” – tłumaczy.

Harper chwyciła kobietę i wyciągnęła ją z płonącego samochodu.

„Mówiłam jej: ‘Wiesz, samochód zaraz się zapali, a my musimy wydostać się stąd teraz” – opowiada.

Kellyn razem z kobietą usiadły pod drzewem. Kelnerka uspokajała kobietę i czekała na przyjazd służb.

„Po prostu siedziałam tam i modliłam się” – relacjonuje Harper. – „Nie sądzę, aby ona naprawdę rozumiała całą sytuację, ale to jak najbardziej zrozumiałe” – mówi o kobiecie.

Podczas śledztwa okazało się, że na drogę wybiegł jeleń. To dlatego kobieta prowadząca autem wykonała nagły manewr i gwałtownie zjechała na pobocze. Wtedy straciła panowanie nad pojazdem.

Szybka interwencja Kellyn uratowała jej życie. Gdyby nie ona, kobieta spaliłaby się w samochodzie.

„Ona na pewno spaliłaby się na śmierć, gdyby nie Kellyn” – podkreśla szef restauracji, w której pracuje Kellyn.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły