Wygrała 145 milionów dolarów. Oddała ponad połowę potrzebującym

Frances Conelly z Irlandii, wygrała na loterii 145 milionów dolarów. Kobieta postanowiła oddać ponad połowę tej kwoty potrzebującym. Świadomość, że te pieniądze mogą komuś pomóc sprawia, że Conelly chce wesprzeć kolejne fundacje.

O Frances Conelly było głośno w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Kobieta wygrała 145 milionów dolarów na loterii. Nie sądziła, że kupon, który kupił jej mąż, przyniesie jej taką fortunę. Małżeństwo oddało już 74 miliony dolarów różnym organizacjom charytatywnym. Frances przyznaje, że uzależniła się od pomagania.

“Pomaganie ludziom sprawia, że czuje coś w rodzaju motylków w brzuchu. Jestem teraz od tego uzależniona” – powiedziała 55-latka w wywiadzie.

Frances Conelly zaczęła pomagać innym już w dzieciństwie. Gdy była jeszcze dzieckiem działała w organizacji charytatywnej St John Ambulance. Potem jako studentka wspierała chorych na AIDS. Teraz angażuje się w pomoc uchodźcom i starszym osobom.

Kiedy wygrała loterię, wreszcie uzyskała fundusze, które pozwoliły jej wspierać innych na większą skalę.

Wygrana

Gdy dowiedziała się jak dużą sumę pieniędzy wygrała, poczuła ogromną radość. Ani przez chwilę nie czuła się przerażona czy onieśmielona tą kwotą. Zaczęła sobie przypominać te wszystkie rozmowy, w których ktoś zastanawia się nad tym co by zrobił, gdyby wygrał loterię. Ustaliła sobie pewną hierarchię. Na pierwszym miejscu była pomoc innym. To właśnie na różne fundacje zdecydowała się przeznaczyć większość wygranej. Najpierw zrobiła listę wszystkich organizacji, którym chciała pomóc. Potem jej mąż sporządził roczny plan wsparcia – tak, by pomagać kompleksowo i systematycznie.

“Nawet nie zdążyłam się przywiązać do tych pieniędzy” – przyznała Frances.

Kobieta wraz z mężem podzieliła część pieniędzy pomiędzy swoich bliskich. Małżeństwo kupiło także piękny dom w Durham. Jednak większość wygranej przeznaczyli na cele charytatywne.

“Jeśli miałabym doradzić coś zwycięzcy loterii… Powiedziałabym, że pieniądze dają ci możliwość bycia tym, kim chcesz być” – podkreśliła. – “Jednak jeśli jesteś głupi, to po wygranej nadal będziesz głupi”.

Źródło: goodnewsnetwork.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły