Zbudowali specjalny przystanek autobusowy dla chłopca, który porusza się na wózku inwalidzkim

Uczniowie liceum skonstruowali specjalny przystanek autobusowy dla chłopca, który porusza się na wózku inwalidzkim. Dotychczas, kiedy padał deszcz lub śnieg, musiał czekać na autobus pod parasolem przywiązanym do płotu linką. Dzięki licealistom teraz może spokojnie obserwować sytuację z zadaszonej, drewnianej budki.

5-letni Ryder Killiam porusza się wózku inwalidzkim. Razem z rodzicami mieszka w Nowej Anglii, regionie USA, który charakteryzuje się dosyć kapryśną pogodą. Często pada tam deszcz, a nawet śnieg. Tymczasem Ryder każdego dnia czeka na szkolny autobus. Dotychczas musiał to robić pod parasolem przywiązanym do płotu. Ta ochrona nie była jednak wystarczająca i chłopiec często przyjeżdżał do szkoły całkowicie przemoczony. Jego tata, Tim, napisał posta na swoich social mediach odnośnie sytuacji syna.

Sprawą zainteresował się doradca zawodowy, który poradził tacie Rydera skontaktować się z nauczycielem liceum – Danem McKeną. Mężczyzna prowadzi przedmiot, na którym uczniowie uczą się konstruować różne przedmioty itp.

Kiedy McKena dowiedział się o sprawie Rydera, od razu dał swoim uczniom ciekawe zadanie do wykonania. Mieli skonstruować i zbudować specjalny przystanek autobusowy dla chłopca na wózku.

“Pogoda może się zmienić w jednej chwili. Zacząłem sobie wyobrażać Rydera czekającego pod parasolem podczas burzy śnieżnej. Musiałem coś zrobić” – opowiada nauczyciel.

Twórcą projektu w dużej mierze był Heald, uczeń liceum. W pracy pomogło mu także 14 kolegów. Skonstruowali specjalny przystanek autobusowy dostosowany do potrzeb chłopca. Jest to drewniana budka, do której Ryder bez problemu może wjechać. W środku zamontowano nawet specjalną lampę, która może ogrzać chłopca podczas zimnych poranków.

Rodzina Killiams jest zachwycona przystankiem. Są niezwykle wdzięczni uczniom liceum i ich nauczycielowi. Z kolei Dan McKena cieszy się, że licealiści po raz kolejni zdobyli ważne doświadczenie.

“Oni nie tylko uczą się jak konstruować i używać narzędzi, ale także jak działać dla lokalnej społeczności” – podkreśla.

Źródło: foxnews.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły