Gdy była nastolatką nie umiała czytać i pisać, dziś kończy studia

Jeszcze dziesięć lat temu Chloe McRoberts nie umiała czytać ani pisać. Jednak w odpowiednim momencie interweniowały lokalne władze. Dzięki temu kobieta odbierze niedługo dyplom ukończenia studiów z wyróżnieniem.

Chloe McRoberts, gdy miała 16 lat, nie potrafiła ani pisać ani czytać.

Zawsze miałam problemy w szkole, nie tylko z czytaniem, pisaniem i liczeniem. Moje zachowanie było dość nieprzewidywalne i później zdiagnozowano u mnie ADHD” – opowiada.

Sytuację pogorszył fakt, że kiedy była w szóstej klasie, to zmarł jej tata. Straciła wtedy już zupełnie motywację do nauki. Dziewczyna miała próby samobójcze, zaburzenia odżywiania, uciekała ze szkoły. Jej mama chciała ją uratować i wyciągnąć z tej trudnej sytuacji, więc zwolniła się z pracy. Nastolatka ukończyła w końcu liceum, ale miała wiele zaległości i żadnych kwalifikacji.

Wtedy pojawiła się pewna interesująca możliwość. Chloe zyskała pomóc od emerytowanych nauczycieli w ramach programu  „Learning Shop” rady South Ayrshire. W ten sposób dziewczyna zaczęła naukę od podstaw. Nauczyła się jak pisać i czytać.

„Wiedziałam, że mam zapał do podjęcia studiów, ale wydawało się to odległym celem. Trwało to dziesięć lat, aby dostać się na uniwersytet i go ukończyć” – mówi.

Dzięki ciężkiej pracy dziewczyna dostała się w końcu na uniwersytet. Wymagało to od niej dużego samozaparcia. Kobieta była jednak zmotywowana, by spełnić swoje marzenie.

„Zawsze wiedziałam, że chcę się uczyć i zdobyć wykształcenie, po prostu nie otrzymałam wsparcia, którego potrzebowałam. Zostałam po prostu spisana na straty jako zły dzieciak. Nie ma znaczenia, kiedy dojdziesz, dobiegniesz do mety i osiągniesz cel, ważne, że podejmujesz wyzwanie” – podkreśla 26-latka.

Kobieta odbierze niebawem dyplom z wyróżnieniem na kierunku praca socjalna na Uniwersytecie Kaledońskim w Glasgow. Jest z siebie niezwykle dumna. Podczas studiów nauczyła się także języka migowego. Teraz pracuje fundacji, która wspiera osoby niepełnosprawne. Co więcej, pomaga w szkołach dzieciom mającym problemy z nauką. Dla wielu z nich jest inspiracją.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły